Pędziła 213 km/h po S3, bo chciała sprawdzić auto męża

4586

Mandatem i 10 punktami karnymi została ukarana kierująca osobowym audi, która, chcąc sprawdzić możliwości samochodu męża, pędziła drogą ekspresową S3 aż 213 km/h. Jeszcze surowsze konsekwencje poniesie 43-letni kierowca. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy z grupy SPEED, po tym jak o ponad 50 km/h przekroczył dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym.

Lubińscy policjanci z grupy SPEED w krótkim odstępie czasu zatrzymali dwoje takich skrajnie nieodpowiedzialnych kierujących. Pierwsza w ręce funkcjonariuszy wpadła kobieta prowadząca audi, która drogą ekspresową S3 pędziła aż 213 km/h. Tłumaczyła mundurowym, że wzięła samochód męża, bo chciała sprawdzić, jak dużą prędkość jest w stanie ono rozwinąć, ponieważ na co dzień porusza się autem, które ma znacznie mniejszą moc silnika. Za niebezpieczne zachowanie, zagrażające innym podróżnym, mieszkanka Lubina została ukarana mandatem, a jej konto zasiliło 10 punktów karnych.  

Drugi z zatrzymanych to 43-latek, który spieszył się do sklepu budowlanego. Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h. Funkcjonariusze na trzy miesiące zatrzymali jego prawo jazdy.

Grupa SPEED została powołana po to, aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze i tym samym ograniczać liczbę wypadków drogowych. Należą do niej najbardziej doświadczeni policjanci ruchu drogowego wyposażeni w nowoczesne radiowozy o dużej mocy. Funkcjonariusze podczas służby starają się eliminować z ruchu kierowców, którzy swoim zachowaniem stwarzają realne zagrożenie na drodze.

– Coraz lepsze auta i coraz lepsze drogi niestety „zachęcają” niektórych kierowców do łamania obowiązujących przepisów. Takie osoby stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale narażają na niebezpieczeństwo również życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Do najbardziej zagorzałych amatorów jazdy z dużą prędkością nie docierają przekazy edukacyjno-profilaktyczne czy informacje o kolejnych tragicznych wypadkach, do jakich dochodzi na drodze – zauważa aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

– Pamiętajmy, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych, dlatego tak ważne jest stosowanie się do obowiązujących limitów. Nie możemy również zapomnieć, że każdy, kto wsiada za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu bądź pod wpływem narkotyków, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie dla wszystkich, których spotka na drodze – apeluje rzeczniczka.

Fot. KPP w Lubinie


POWIĄZANE ARTYKUŁY