Nowy film Scorsese i nie tylko, czyli premiery w kinie Muza

99

Dziś na ekranach kina Muza sporo nowości. Coś dla siebie znajdą zarówno starsi widzowie, jak i najmłodsi.

„Czas krwawego księżyca”

Od dzisiaj, 3 listopada, w kinie Muza można między innymi obejrzeć najnowszy film Martina Scorsese, czyli „Czas krwawego księżyca”, w którym występują Robert De Niro i Leonardo DiCaprio. Produkcja ta pokazywana będzie do 9 listopada. Druga propozycja dla dorosłych widzów to polski film „Lęk” z Magdaleną Cielecką i Martą Nieradkiewicz. Ten film wyświetlany będzie do 16 listopada.

Młodszym widzom powinny się spodobać wyświetlane premierowo produkcje „Kajtek Czarodziej” oraz animowana „Pati i klątwa Posejdona”. Pierwsza z tych propozycji to pełen magii film na motywach powieści Janusza Korczaka, druga to animowana opowieść o bystrej myszy, która po cichu marzy o zostaniu wielką bohaterką.

„Pati i klątwa Posejdona” będzie gościć na ekranach kina Muza do 9 listopada, a „Kajtek Czarodziej” do 16 listopada.

Natomiast w środowym DKF-ie, tym razem (8 listopada) kinomani zobaczą film „Limbo”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.eu.

O filmach:

„Czas krwawego księżyca”

Najnowszy film Martina Scorsese jest oparty na powieści z gatunku literatury faktu Davida Granna.

Opowieść o serii tajemniczych zaginięć członków bogatego plemienia Osagów mieszkających na obszarach złóż ropy naftowej w Oklahomie. Sprawą zaczyna się interesować nowo powstała agencja federalna FBI – w tym agent J. Edgar Hoover.

W filmie występują: Robert De Niro, Leonardo DiCaprio, Brendan Fraser i Jesse Plemons.

„Pati i klątwa Posejdona”

Pati to bystra mysz, która po cichu marzy o zostaniu wielką bohaterką. Razem z potulnym kotem Samem wiedzie spokojne życie w starożytnej Grecji. Wszystko się zmieni, gdy zazdrosny Posejdon nakazuje mieszkańcom miasta zbudować sobie posąg równie wspaniały jak ten postawiony jego bratu Zeusowi.

Aby uratować mieszkańców przed klątwą Posejdona, Pati wyruszy na poszukiwania legendarnego klejnotu. Wraz z kotem Samem, niesfornym ptasim piratem oraz największym bohaterem Grecji Jazonem udadzą się w podróż na tajemniczą wyspę.

„Lęk”

Dwie siostry wyruszają w pełną emocji podróż, poprzez śmiech i łzy, radość i gniew, aż do finału, który ma rozstrzygnąć o losie jednej z nich.

 

 

 

 

„Kajtek Czarodziej”

Pełen magii film na motywach powieści Janusza Korczaka, pedagoga i nauczyciela, którego ponadczasowa twórczość wychowała kilka pokoleń polskich dzieci. Napisaną prawie 90 lat temu książkę na język kina przełożyli Magdalena Łazarkiewicz, Katarzyna Terechowicz oraz Kirsten Bonnen Rask i Kasper Bajon. Opowieść o magicznym świecie dziecięcej wyobraźni, dorastaniu i ulepszaniu świata w lekki sposób oddaje najważniejsze skarby filozofii Janusza Korczaka: każde dziecko należy kochać, respektować jego granice i pozwalać mu marzyć! Chyba każde dziecko pragnie posiadać czarodziejskie moce. A co, kiedy to marzenie się spełni? Kajtek (Eryk Biedunkiewicz), nastoletni chłopiec o wyjątkowo krnąbrnym usposobieniu, wychowuje się z tatą (Grzegorz Damięcki) i babcią (Maja Komorowska). Klasowy psotnik pewnego dnia odkrywa w sobie nadnaturalne umiejętności. Niecodzienny talent w połączeniu z niesfornym charakterem chłopca oznaczają spore kłopoty nie tylko dla szkoły, ale i dla całego miasta. Czarodziejskie moce przejmują bowiem kontrolę nad życiem Kajtka, który od teraz rozprawia się zarówno z nielubianymi nauczycielami, jak i całą szkolną społecznością, zdobywając sympatię i sławę wśród rówieśników. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy o obdarzonego magicznymi zdolnościami chłopca zaczynają rywalizować siły dobra i zła. W którą stronę pójdzie młody czarodziej?

„Limbo”

Travis Hurley (Simon Baker) to wypalony zawodowo detektyw, zmagający się z własnymi demonami. Mężczyzna przybywa do odległego górniczego miasteczka w południowej Australii, by raz jeszcze przyjrzeć się nierozwikłanej sprawie, która wstrząsnęła mieszkańcami tego osobliwego miejsca przed dwudziestoma laty. Prawda powoli zaczyna wychodzić na jaw w tej intymnej opowieści o próbie radzenia sobie ze stratą oraz podejściu wymiaru sprawiedliwości do rdzennych mieszkańców Australii.


POWIĄZANE ARTYKUŁY