Nowa edycja „Going Global” – okazja dla eksporterów

534

Firmy, którym zależy na wypromowaniu swoich usług i produktów za granicą, mogą dołączyć do kolejnej edycji Dolnośląskiej Misji Gospodarczej „Going Global”. Organizator zbiera już opinie od zainteresowanych przedsiębiorców.

Fot. materiały prasowe

„Going Global” to program prowadzony przez województwo dolnośląskie, mający pokazywać światu potencjał gospodarki naszego regionu. W ostatniej edycji wzięło udział 145 firm, które w ramach trzynastu misji zrealizowały blisko 400 spotkań. Potencjalne korzyści z nich biznesmeni oszacowali na 5,4 mln zł.

Duża szansa dla dolnośląskich firm. Warto czekać na kolejne edycje

Zgodnie z zapowiedzią władz województwa, szykowana jest już kolejna edycja „Going Global”. Seria biznesowych misji planowana jest na lata 2023-25. Podobnie jak ostatnim razem, program adresowany jest przede wszystkim do firm działających w obszarze tzw. inteligentnych specjalizacji. Są to takie branże, które pozwalają zbudować gospodarczą specjalizację Dolnego Śląska w oparciu o jego specyficzne zasoby i rozwijane w regionie know-how. Stąd szczególnie mile widziane są firmy z branż technologicznych. Wykaz tych dziedzin znajduje się na stronie internetowej UMWD.

– Projekt będzie kontynuacją najlepszych praktyk i doświadczeń poprzedniej edycji. Samorząd województwa chce wychodzić naprzeciw realnym potrzebom dolnośląskich przedsiębiorców, wsłuchiwać się w ich głos i uwzględniać ich uwagi – zapewnia Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. – Aby kolejna edycja projektu jeszcze lepiej odpowiadała zapotrzebowaniu i priorytetom internacjonalizacji zapraszamy dolnośląskich przedsiębiorców do wypełnienia ankiety – dodaje.

Firmy, które chciałyby skorzystać z tej okazji do promocji, mogą w ankiecie wskazać wydarzenia, które ich zdaniem powinny być kontynuowane w kolejnej edycji „Going Global”. W kwestionariuszu są też pytania o to, które rynki zagraniczne są dla nich najbardziej interesujące i w których targach branżowych chcieliby wziąć udział.

Ankieta dostępna jest tutaj. Można ją wypełniać do 23 stycznia włącznie.