Nowa droga do Wrocławia: konsultacje jednak później

6193

Planowane na przełom stycznia i lutego tego roku kolejne spotkania z mieszkańcami odbędą się, ale dopiero za kilka miesięcy. Mowa o konsultacjach w ramach planu budowy nowej drogi z Lubina do Wrocławia. 

Pierwsza tura spotkań informacyjnych dla mieszkańców gmin, przez które ma przebiegać nowa droga, zorganizowana została we wrześniu ubiegłego roku. Pisaliśmy o tym tutaj:

Mieszkańcy: „Droga potrzebna, ale dalej od domów”

Mieszkańcy mogli do początku października zgłaszać uwagi do planowanych przebiegów nowej drogi, a autorzy studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego, czyli firma Schuessler-Plan Inżynierzy, mieli na początku roku przygotować podsumowanie i omówić je podczas drugiej rundy spotkań. Ta miała być zorganizowana na przełomie stycznia i lutego, ale twórcy dokumentacji potrzebują więcej czasu. 

– Druga tura spotkań informacyjnych ze społeczeństwem, w ramach prac nad dokumentacją STEŚ-R dla zadania „Przebudowa dróg krajowych nr 94 i 36 na odcinku Wrocław – Lubin” odbędzie się w drugim kwartale bieżącego roku – zapowiada Magdalena Szumiata, rzeczniczka prasowa wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przypomnijmy, że ogólne informacje na temat projektowanej drogi i prac nad studium, można znaleźć na stronie internetowej tej inwestycji TUTAJ


POWIĄZANE ARTYKUŁY