Nokaut w pół godziny!

52

Znakomicie rozgrywki ekstraklasy w sezonie 2016/17 zainaugurowali piłkarze KGHM Zagłębia Lubin. Podopieczni Piotra Stokowca zmiażdżyli Koronę Kielce, wygrywając 4:0. Co ciekawe wszystkie bramki padły w pierwsze pół godziny.

20160717-PA2_9631

W Lubinie wszyscy żyją już rewanżowym meczem eliminacji Ligi Europy z Partizanem Belgrad. Miedziowi będą chcieli osiągnąć korzystny wynik po bezbrakowym remisie w stolic Serii i awansować do kolejnej rundy. W meczu ligowym, rozpoczynającym rozgrywki ekstraklasy w nowym sezonie Podopieczni Piotra Stokowca pokazali, że są drużyną niezwykle groźną.

Nokaut zaczął się bardzo szybko. Kibice jeszcze na dobre nie rozsiedli się na swoich miejscach, a już było 1:0. Worek z bramkami otworzył Łukasz Piątek, który wykorzystał podanie Krzysztofa Janusa. Kwadrans później gospodarze cieszyli się z drugiej bramki. Tym razem rzut karny, po faulu na Krzysztofie Piątku wykorzystał Krzysztof Janus. Na tym się jednak nie skończyło. Niespełna dziesięć minut później mieliśmy już prawdziwy pogrom. Ładną, składną akcję miedziowych na bramkę zamienił Maciej Dąbrowski. Lubinianie nie zamierzali osiadać na laurach, czego efektem było trafienie Krzysztofa Piątka w 31. minucie spotkania.

Swoje okazje miała także Korona, ale nie potrafiła grać tak skutecznie, jak podopieczni Piotra Stokowca. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Podobnie w drugiej połowie. Zagłębie nadal było stroną przeważającą, ale tym razem nie udokumentowało swojej przewagi zdobyciem gola.

Dzięki okazałej wygranej KGHM Zagłębie Lubin zostało liderem rozgrywek ekstraklasy.

KGHM Zagłębie Lubin – Korona Kielce 4:0 (4:0)
1:0 – Łukasz Piątek 1′
2:0 – Krzysztof Janus (k.) 16′
3:0 – Maciej Dąbrowski 24′
4:0 – Krzysztof Piątek 31′

Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Jakub Tosik, Maciej Dąbrowski, Jarosław Jach, Dorde Cotra (74′ Daniel Dziwniel) – Łukasz Piątek (53′ Adrian Rakowski), Jarosław Kubicki – Krzysztof Janus, Jan Vlasko, Arkadiusz Woźniak – Krzysztof Piątek (59′ Michal Papadopulos).

Korona Kielce: Michal Pesković – Bartosz Rymaniak, Dmitrij Wierchowcow (46′ Elhadji Pape Diaw), Radek Dejmek, Ken Kallaste – Rafał Grzelak – Vladislavs Gabovs, Mateusz Możdżeń, Nabil Anakour, Siergiej Pilipczuk (56′ Vanja Marković) – Łukasz Sekulski (68′ Michał Przybyła).

Żółte kartki: Arkadiusz Woźniak (Zagłębie Lubin) oraz Dmitrij Wierchowcow (Korona Kielce).