Miedziowe w kadrze A i B

127

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin otrzymały powołania do reprezentacji Polski. Miedziowe znalazły się zarówno w pierwszej kadrze, jak i kadrze B. Łącznie powołania otrzymało aż dziewięć szczypiornistek z Lubina.

W kadrze A znalazły się skrzydłowe: Kinga Grzyb, Adrianna Górna i Dawia Zawistowska. Powołania do kadry B otrzymały: Małgorzata Buklarewicz, Emilia Galińska, Monika Maliczkiewicz, Patrycja Noga, Zuzanna Ważna i Kinga Stanisławczyk.

Konsultacja szkoleniowa oby kadr odbędzie się w Kielcach w dniach 9-12.12.2019 roku.

Kadra A:

  1. Achruk Kinga – MKS Lublin S.A.
  2. Drabik Joanna – Siófok KC (Węgry)
  3. Gawlik Weronika – MKS Lublin S.A.
  4. Gęga Marta – MKS Lublin S.A.
  5. Górna Adrianna – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  6. Grzyb Kinga – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  7. Jakubowska Kinga – KPR Gminy Kobierzyce
  8. Janiszewska Katarzyna – TuS Metzingen (Niemcy)
  9. Kobylińska Monika – Brest BH (Francja)
  10. Kudłacz-Gloc Karolina – SG BBM Bietigheim (Niemcy)
  11. Łabuda Aneta – MKS Lublin S.A.
  12. Matuszczyk Sylwia – MKS Lublin S.A.
  13. Płaczek Adrianna – Nantes AH (Francja)
  14. Szarawaga Joanna – MKS Lublin S.A.
  15. Świerżewska Patrycja – Byasen Trondheim (Norwegia)
  16. Więckowska Magda – Korona Handball Kielce
  17. Zawistowska Daria – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  18. Zima Barbara – KPR Gminy Kobierzyce
  19. Zimny Aleksandra – Volda HK (Norwegia)
  20. Zych Aleksandra – Borussia Dortmund (Niemcy)

Kadra szkoleniowa:

Senstad Arne – trener główny

Møistad Reidar – trener asystent

Kulesza Cezary – kierownik drużyny

Szkudlarczyk Dariusz – lekarz

Bartkowiak Michał – fizjoterapeuta

Demko Krzysztof – fizjoterapeuta

Bonisławski Dominik – statystyk

Lewalski Sławomir – trener przygotowania motorycznego

 

Kadra B:

  1. Balsam Magda – Eurobud JKS Jarosław
  2. Buklarewicz Małgorzata – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  3. Cygan Katarzyna – EKS Start Elbląg
  4. Galińska Emilia – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  5. Gutkowska Kinga – Rocasa Gran Canaria (Hiszpania)
  6. Królikowska Patrycja – MKS Lublin S.A.
  7. Maliczkiewicz Monika – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  8. Nocuń Dagmara – MKS Lublin S.A.
  9. Noga Patrycja – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  10. Nosek Natalia – MKS Lublin S.A.
  11. Nowicka Adrianna – Piłka Ręczna Koszalin SA.
  12. Płomińska Oktawia – MTS Żory
  13. Sobecka Lucyna – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski
  14. Stanisławczyk Kinga – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  15. Suliga Oliwia – Akademia Handballu Ruch Chorzów – SMS Płock
  16. Uścinowicz Paulina – Kobenhavn Handbold (Dania)
  17. Ważna Zuzanna – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  18. Wdowiak Paulina – MTS Żory
  19. Więckowska Dominika – Korona Handball Kielce
  20. Wołoszyk Joanna – Kastamonu Belediyesi GSK (Turcja)

Zawodniczki pozostające w rezerwie:

  1. Gadzina Joanna – MKS Lublin S.A.
  2. Janas Natalia – KPR Kobierzyce
  3. Kozimur Katarzyna – Eurobud JKS Jarosław
  4. Olek Aleksandra – MKS Lublin S.A.
  5. Pękala Alicja – EKS Start Elbląg
  6. Pietras Julia – Eurobud JKS Jarosław
  7. Szynkaruk Daria – MTS Żory

Kadra szkoleniowa:

Włodek Sabina – trener główny

Marzec Monika – trener asystent

Kulicki Tomasz – fizjoterapeuta