Lubińscy artyści o kobietach i dla kobiet

2697

Młodzi lubinianie zainspirowani powiatową akcją „Jesteś ważna” stworzyli piosenkę i teledysk do niej. Chcą w ten sposób przekonać jeszcze więcej kobiet do systematycznego wykonywania badań. – W projekt udało mi się zaangażować wspaniałe otaczające mnie kobiety, na których mi zależy i które również chcę zachęcić do regularnych badań – mówi Kasia Jezierska, wokalistka i autorka piosenki.

Fotos z realizacji teledysku

Utwór „Te przed nami” powstał bardzo szybko, podobnie jak teledysk. Jak mówi jego autorka, to był impuls i reakcja na lokalną kampanię na rzecz walki z rakiem piersi.

– Kiedy pojawiają się konkretne emocje, słowa same przychodzą, a w tym przypadku tych emocji było naprawdę dużo – przyznaje Kasia, która temat potraktowała bardzo osobiście i wielopokoleniowo. – Z moją rodziną łączą mnie silne więzi i – oczywiście – bardzo zależy mi na jej zdrowiu. Utwór opowiada o tym, jak ważne są wszystkie kobiety, bez których nie byłoby mnie tutaj. Każda miała gigantyczny wpływ na mój dzisiejszy charakter, każda dawała wskazówki, uczyła prostych i skomplikowanych rzeczy, pocieszała i pokazywała co w życiu jest najpiękniejsze. Myślę, że każda dziewczynka i kobieta zrozumie tę piosenkę na swój sposób, ale mimo wszystko poczuje wdzięczność podobną do tej, którą czuję ja, myśląc o prababciach, babciach i mamie – mówi młoda artystka.

Do udziału w teledysku do piosenki Kasia namówiła najbliższe sobie kobiety z rodziny (kadr z teledysku)

Do udziału w teledysku do piosenki Kasia namówiła swoją mamę, babcię, ciocię i najmłodszą kuzynkę. Nie było trudno, ponieważ wszystkim paniom pomysł bardzo się spodobał.

Scenariusz i sam teledysk stworzył Michał Myszka – młody filmowiec z Lubina, o którym pisaliśmy TUTAJ. To kolejne przedsięwzięcie w ramach tworzonego przez lubinianina Stowarzyszenia Grupa Filmowa Finestra.

– Zależy nam, aby działania naszego Stowarzyszenia miały, poza wartością artystyczną, również przekaz społeczny. Dlatego bez namysłu postanowiliśmy dołączyć do kampanii „Jesteś ważna” – mówi Michał.

Zdjęcie wykonane na planie teledysku

Inicjatywa młodych artystów z Lubina tak spodobała się autorom powiatowej kampanii „Jesteś ważna”, że włączyli ją do swojego przedsięwzięcia, a starosta powiatu lubińskiego Paweł Kleszcz objął ją swoim honorowym patronatem.

– Pozostaje tylko przyklasnąć, bo pomysł młodych ludzi trafia w punkt! Cieszy mnie niezmiernie, że każda kolejna edycja akcji „Jesteś ważna” przynosi takie niespodzianki. Trzymam kciuki za dalszy rozwój ich artystycznych pasji – mówi starosta Paweł Kleszcz.

Kasia Jezierska, wokalistka i autorka piosenki (kadr z teledysku)

Jak wyszła młodym lubinianom całość, każdy może przekonać się sam, ponieważ teledysk trafił do serwisu YouTube na kanał Stowarzyszenia Grupa Filmowa Finestra. Możecie go obejrzeć poniżej: