Kompletnie pijani rowerzyści

2880

Ponad dwa i ponad trzy promile alkoholu mieli w swoich organizmach dwaj rowerzyści, zatrzymani przez lubińską policję. Obaj wpadli w ręce mundurowych tego samego dnia. Zagorzali entuzjaści mocnych trunków teraz muszą się liczyć z wysoką karą grzywny.

Tylko w jeden dzień lubińscy mundurowi zatrzymali i uniemożliwili dalszej jazdy dwóm kompletnie pijanym rowerzystom.

– Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany na terenie gminy Rudna, który został namierzony przez policjantów z tamtejszego komisariatu. 64-latek starał się jechać, mając w organizmie nieco ponad 2 promile alkoholu. Drugi z mężczyzn został zauważony przez nasz patrol ruchu drogowego. 44-latek z Lubina pobił w tym dniu wszelkie niechlubne rekordy wydmuchując ponad 3 promile – informuje starszy aspirant Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. 

Na szczęście żaden z pijanych mężczyzn nie spowodował kolizji ani wypadku drogowego. 

Policjanci uniemożliwili im dalszą jazdę.

– Wobec mężczyzn wszczęto postępowania w sprawie o wykroczenie, za które grozić im będzie kara aresztu bądź grzywny nie niższej jak 1000 złotych. Dodatkowo sąd może wobec zatrzymanych orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nie mechanicznych – dodaje przedstawiciel lubińskiej komendy. 

Przy tej okazji policja po raz kolejny ostrzega, by nie łączyć kierownicy z alkoholem! Jeżeli natomiast jesteś świadkiem podobnego zachowania – zadzwoń pod numer 112, możesz w ten sposób zapobiec czyjejś tragedii.


POWIĄZANE ARTYKUŁY