Kierowca ciężarówki zakłócał pracę tachografu

1563

Policjanci lubińskiej drogówki zatrzymali 46-letniego kierowcę, który miał w swojej ciężarówce urządzenie zakłócające działanie tachografu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Fot. ilustracyjne

Do zatrzymania doszło na drodze na krajowej nr 3 w Lubinie. W wyniku rutynowej kontroli wyszło na jaw, że w 46-letni mieszkaniec Skierniewic miał w pojeździe zamontowane urządzenie, celowo zakłócające pracę tachografu.

– Funkcjonariusze, chcąc sprawdzić z cyfrowego tachografu czas pracy mężczyzny, ustalili, że urządzenie go nie zarejestrowało, podobnie jak przebytej przez kierowcę drogi i prędkości, z jaką się poruszał. Policjanci ujawnili w kabinie 46- latka zamontowane urządzenie, które celowo zakłócało pracę tachografu – informuje aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Okazało się, że mężczyzna jechał z Wrocławia. Wykonywał transport międzynarodowy, a przewożony przez niego ładunek miał trafić do Niemiec. Jak oświadczył, chciał szybko dojechać do miejsca rozładunku, dlatego postanowił zakłócić pracę tachografu.

Na miejscu wykonano czynności procesowe. – Przypominamy, że za przestępstwo naruszenia przepisów ustawy o transporcie drogowym poprzez użycie niedozwolonego urządzenia do przerabiania danych przez tachograf, grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna – dodaje rzeczniczka lubińskiej policji.