KGHM szuka prezesa

8125

Trzeba między innymi mieć wykształcenie wyższe i co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych – KGHM szuka kandydatów na prezesa i czterech wiceprezesów. CV można składać do 19 marca.

Miedziowa spółka opublikowała właśnie informację o konkursach na najwyższe stanowiska menedżerskie. Okazuje się, że szanse – przynajmniej teoretycznie – ma całkiem spore grono osób z biznesowym doświadczeniem.

Kandydaci na prezesa i wiceprezesów muszą mieć wykształcenie wyższe, uzyskane w Polsce lub za granicą. Oczekuje się od nich co najmniej pięcioletniego doświadczenia zawodowego, z czego minimum trzy lata musi dotyczyć stanowisk kierowniczych lub samodzielnych. W ten staż wliczy się też prowadzenie działalności gospodarczej na własny rachunek.

Co jeszcze trzeba wiedzieć, żeby zostać szefem jednej z największych polskich firm? Niezbędna jest znajomość zasad funkcjonowania spółek handlowych, w szczególności tych, gdzie ma swoje udziały Skarb Państwa. Trzeba też wiedzieć, na czym polega prowadzony przez KGHM biznes – jaki jest zakres działalności firmy i w jakim sektorze ona działa.

Ponadto kandydaci muszą wykazać się dodatkowo „operacyjną” znajomością języka angielskiego. Umiejętność komunikowania się w innych językach będzie dodatkowym atutem.

Menedżerów muszą jeszcze cechować „wyróżniające zdolności organizatorskie, komunikacyjne, swoboda poruszania się w międzynarodowym środowisku biznesowym oraz umiejętność pracy w złożonych zespołach menedżerskich”.

Co istotne, nie mają szans na objęcie tych stanowisk społeczni współpracownicy lub współpracownicy parlamentarzystów, członkowie różnego szczebla władz partii politycznych, przedstawiciele związków zawodowych działających w grupie KGHM ani osoby, których „aktywność społeczna lub zarobkowa rodzi konflikt interesów wobec działalności spółki”.

Szczegółowe informacje na temat wymagań stawianych kandydatom znajdują się TUTAJ.

Zainteresowani muszą złożyć swoje aplikacje do 19 marca. Spośród nich rada nadzorcza wytypuje kandydatów zakwalifikowanych do drugiego etapu, z którymi przeprowadzona zostanie rozmowa kwalifikacyjna – 22 lub 23 marca.

W ogłoszeniu możemy przeczytać, że ocenę kwalifikacji kandydatów stanowić będzie w 20 proc. doświadczenie w zakresie działalności gospodarczej, w tym kierowania podmiotami gospodarczym oraz w 80 proc. przebieg i wyniki rozmowy kwalifikacyjnej.

W czerwcu tego roku kończy się kadencja obecnego zarządu KGHM pod kierownictwem Marcina Chludzińskiego.


POWIĄZANE ARTYKUŁY