Jak działa grupowe ubezpieczenie na życie?

111

Ubezpieczenie na życie jest prostym sposobem, by zabezpieczyć siebie oraz swoich bliskich na szereg nieprzewidzianych zdarzeń. Ciężka choroba, wypadek komunikacyjny lub inny uszczerbek na zdrowiu mogą przytrafić się każdemu. Podobnie jest w przypadku śmierci, której czasu nie sposób poznać wcześniej. Aby w takich przypadkach nie zostać bez pieniędzy, warto skorzystać z polisy. Czy opłaca się wybrać ubezpieczenie grupowe na życie? 

1. Grupowe ubezpieczenie na życie – jak działa?

2. Wady i zalety grupowego ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie na życie we współczesnym świecie to podstawa. Dzięki niemu zyskuje się pieniądze na leczenie w przypadku poważnej choroby lub wypadku, a w razie śmierci pozostawia się bliskim gotówkę niezbędną, by uporać się z kosztami pogrzebu i innymi zobowiązaniami finansowymi. Jeśli szukasz ubezpieczenia dla siebie, sprawdź, jak działa grupowa polisa na życie. Poznaj jej wady i zalety.

Grupowe ubezpieczenie na życie – jak działa?

Grupowe polisy na życie są kierowane do firm i ich pracowników. Ubezpieczyciel proponuje osobom zatrudnionym w przedsiębiorstwie polisę z niższą składką i wyższą sumą ubezpieczenia. Jest to możliwe, dzięki optymalizacji ryzyka ponoszonego przez towarzystwo ubezpieczeniowe. W przypadku klientów indywidualnych jest ono obliczane na podstawie wieku, stanu zdrowia, wykonywanego zawodu itp. W polisach grupowych rezygnuje się z przeprowadzania takiej oceny. Oferty ubezpieczeń na życie można porównać na https://kalkulatorubezpieczen.net.pl/

Wady i zalety grupowego ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie na życie oferowane pracownikom ma sporo zalet. Jest tanie, a jego zakres obejmuje ochronę w przypadku śmierci członka rodziny, urodzenia dziecka itp. W klasycznym ubezpieczeniu na życie korzystanie z takiej ochrony jest utrudnione i kosztowniejsze. Dodatkowo do grupowego ubezpieczenia na życie przystępuje się bez zbędnych formalności i bez okresu karencji, jeśli umowę zawiera się od razu po zatrudnieniu w przedsiębiorstwie. Po zwolnieniu się z pracy lub przejściu na emeryturę możliwe jest kontynuowanie ubezpieczenia indywidualnie.

Minusem ubezpieczeń grupowych jest niższa suma ubezpieczenia. Przekłada się ona na niższe świadczenia w przypadku różnych zdarzeń. Przykładowo, przeciętnie za śmierć ubezpieczonego objętego grupową polisą wypłaca się od 30 do 60 tysięcy złotych. Indywidualne polisy w przypadku śmierci gwarantują wypłatę nawet kilka razy wyższych kwot. Więcej przeczytasz na https://kalkulatorubezpieczen.net.pl/grupowe-ubezpieczenia-na-zycie-wady-i-zalety/


POWIĄZANE ARTYKUŁY