Górnik lepszy w Zabrzu

44

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin po słabiej drugiej połowie przegrali w Zabrzu z Górnikiem.

zl4

Mecz lepiej rozpoczęli zabrzanie, którzy prowadzili 2:0 i 4:1. Miedziowi szybko doprowadzili do remisu po 4, ale kolejne cztery trafienia były autorstwa gospodarzy. Od stanu 8:4 dla Górnika lepiej zaczęli grać zawodnicy Zagłębia, dobra obrona i skuteczne ataki sprawiły, że do przerwy na ciężkim terenie w Zabrzu mieliśmy remis 12:12 i nadzieję na korzystny rezultat.

Te nadzieje zostały rozwiane zaraz po przerwie. Po zmianie stron w kilka minut gospodarze rzucili pięć bramek z rzędu i zrobiło się 17:12. Miedziowi starali się odrobić starty, ale mieli problemy z defensywą zabrzan i dobrze dysponowanym bramkarzem. Zagłębiu nie pomogło osiem bramek Jana Czuwary, który prezentuje wysoką formę, jaką pokazywał również w okresie przygotowawczym.

Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 31:23 (12:12)

Górnik: Galia, Kornecki – Daćko 6, Tomczak 8, Kryński 1, Gromyko, Sluijters 1, Łukawski, Buszkow 6, Gliński 1, Tokaj, Fąfara, Ścigaj 3, Adamuszek 5.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 3, Przysiek 1, Kużdeba 1, Mrozowicz, Pawlaczyk, Szymyślik 1, Czuwara 8, Wolski, Gudz 2, Bartczak 4, Pietruszko, Dżono 3.