Filmowe nowości w kinie Muza

62

„Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele” i „Piep*zyć Mickiewicza” to dwie filmowe nowości, jakie od dziś, 12 stycznia, pojawiły się na ekranach lubińskiego kina Muza.

„Piep*zyć Mickiewicza”

Pierwsza z produkcji będzie wyświetlana do 20 stycznia, druga do 25 stycznia. Ponadto jeszcze przez dwa tygodnie, do 25 stycznia, można obejrzeć film „Akademia Pana Kleksa”.

W środowym DKF-ie, 17 stycznia kinomani zobaczą produkcję „Niedźwiedzie nie istnieją”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.eu.

O filmach:

„Akademia Pana Kleksa”

Uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80.

Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki Ady Niezgódki, która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa (Tomasz Kot) rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

„Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele”

„Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele” to ciepła, wzruszająca bajka dla najmłodszych, oparta na uwielbianym przez dzieci i wielokrotnie nagradzanym serialu telewizyjnym. Film przedstawia przygody ptasiej rodziny maskonurów: Oony i jej braciszka Baby oraz ich towarzyszy zabaw, May i Mossy’ego. Opowiada o przyrodzie, bliskości i odwadze oraz o tym, że przyjaciele trzymają się razem, co by się nie działo! Animacja pojawiła się w 2015 r. i z miejsca stała się prawdziwym światowym fenomenem. Dzięki niej mali widzowie pod każdą szerokością geograficzną zostali fanami maskonurów.

Gdy do Wyspy Puffinów zbliża się wielka burza, Oona odkrywa, że ostatnie Małe Jajko w tym sezonie zniknęło w tajemniczych okolicznościach. Wraz z nowymi przyjaciółmi postanawia je odnaleźć i bezpiecznie sprowadzić do domu.

„Piep*zyć Mickiewicza”

Wyrzucony z uczelni pisarz i wykładowca Jan Sienkiewicz zatrudnia się w warszawskim liceum. Pod jego opiekę trafia słynna na całą szkołę klasa zbuntowanych i odpornych na wiedzę wyrzutków. IIB to uczniowie z piekła rodem, a ich przyszłość wydaje się przesądzona. Ale Sienkiewicz, uzbrojony w literaturę, entuzjazm i masę niekonwencjonalnych pomysłów, rzuci wyzwanie skazanej na wykluczenie grupie. Czy uda mu się ją okiełznać i ocalić?

Opowieść o przyjaźni, miłości, szkolnych szaleństwach i o tym, że każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę.

„Niedźwiedzie nie istnieją”

Zdobywca Nagrody Specjalnej Jury na festiwalu w Wenecji, film zrealizowany w tajemnicy przed irańskimi władzami. Jego twórca, Jafar Panahi, brawurowo i ze swadą poruszając się po dobrze sobie znanym pograniczu fikcji i dokumentu, opowiada o reżyserze (w tej roli sam Panahi), który zaszywa się na prowincji, by stąd nadzorować projekt, do którego zdjęcia powstają w pobliskiej Turcji. Wierzy, że z dala od Teheranu zdoła schronić się przed czujnym okiem władzy, ale to życzeniowe myślenie nie wytrzymuje jednak konfrontacji z rzeczywistością. Atmosfera wokół jego zaangażowanego politycznie melodramatu staje się coraz bardziej napięta, na domiar złego niepokój udziela się także mieszkańcom goszczącej reżysera wioski.


POWIĄZANE ARTYKUŁY