Zbliża się Dzień Dziecka, więc w repertuarze lubińskiego kina Muza w nadchodzącym tygodniu dominować będą filmy dla młodszych widzów.
Od dzisiaj, 27 maja, do 9 czerwca w kinie Muza można obejrzeć produkcje: „Detektyw Bruno” oraz „Pan Wilk i spółka. Bad Guys”.
Ponadto jeszcze przez tydzień, do 2 czerwca, wyświetlany będzie film „Książę”.
W środowym DKF-ie tym razem kinomanii obejrzą produkcję „Gdzie jest Anne Frank”.
Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.eu.
O filmach:
„Detektyw Bruno”
Czasem dziecko jest najlepszym nauczycielem dorosłego. Przekonuje się o tym filmowy gwiazdor Bruno Księski (Piotr Głowacki) grający tytułową rolę w hitowym serialu „Detektyw Bruno”. Niestety, woda sodowa już dawno uderzyła mu do głowy. Nawet partnerka filmowa, Hania (Karolina Gruszka) straciła do niego cierpliwość. Przez pewien incydent na planie kariera Księskiego wisi na włosku. Paparazzi i konkurencja depczą mu po piętach. Aktor jest zdruzgotany. Wówczas w jego życiu pojawia się chłopiec, który najbardziej na świecie lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial… „Detektyw Bruno”. Chłopcem tym jest Oskar, który od niedawna mieszka w rodzinnym domu dziecka. Choć ma liczne rodzeństwo i kochających opiekunów (Edyta Jungowska i Ireneusz Czop) – tęskni za swoimi rodzicami. Kiedy przypadkowo wpada mu w ręce wcześniej przygotowana przez nich niespodzianka – zabawa w odkrywanie urodzinowego skarbu, Oskar natychmiast chce ruszyć na poszukiwania. Zagadka nie jest łatwa. Trzeba wynająć najlepszego detektywa na świecie. Kto nim jest? Oczywiście Detektyw Bruno! Oskar nie przyjmuje do wiadomości, że Księski to tylko aktor, w dodatku niezbyt sympatyczny. Widząc, jak bardzo chłopiec zapatrzony jest w swojego idola, menadżerka aktora (Dorota Kolak) postanawia wykorzystać tę okazję do podreperowania reputacji swojego podwładnego. Oskar i Bruno rzucają się więc w wir przygody. Ten pierwszy pełen entuzjazmu, ten drugi zaś niechętny i zblazowany. Im bardziej Oskar wywraca życie Bruna do góry nogami, tym więcej mają frajdy i radości. Tego właśnie było im trzeba do szczęścia! Zabawa w poszukiwanie skarbów prowadzi do niespodziewanego, ale bezcennego odkrycia: nie ma większego skarbu niż prawdziwy przyjaciel.
Film dla widzów od 7 lat.
„Pan Wilk i spółka. Bad Guys”
Komedia ze studia DreamWorks Animation, oparta na serii książek autorstwa australijskiego pisarza Aarona Blabeya – „Bad Guys. Ekipa Złych”, która była na szczycie bestsellerów New York Timesa. Nigdy nie było takich pięciu przyjaciół o złej sławie jak: błyskotliwy kieszonkowiec Pan Wilk, włamywacz Pan Wąż, mistrz kamuflażu Pan Rekin, Pan Pirania i hakerka o ciętym języku miss Tarantula. Ale kiedy po latach niezliczonych napadów i bycia najbardziej poszukiwanymi złoczyńcami na świecie, zostają w końcu złapani, Pan Wilk zawiera umowę (której nie ma zamiaru dotrzymać), aby uratować ich wszystkich od kary więzienia: postanawia, że będą dobrymi obywatelami. Pod okiem ich mentora, profesora Marmalade i aroganckiej (ale uroczej!) świnki morskiej, Pan Wilk i spółka postanawiają oszukać świat, że już się zmienili. Pan Wilk jednak dostrzega, że czynienie dobra naprawdę daje mu to, za czym zawsze potajemnie tęsknił: akceptację. Więc kiedy nowy złoczyńca zagraża miastu, czy panu Wilkowi uda się przekonać resztę, aby stali się wzorowymi obywatelami?
Film dla widzów od 7 lat.
„Książę”
Oparta na niesłychanych, lecz prawdziwych wydarzeniach komedia o zwykłym człowieku, który, niczym Robin Hood, ośmieszył brytyjskie władze dokonując zuchwałej kradzieży pewnego arcydzieła w szczytnym celu. Zdobywcy Oscarów Jim Broadbent i Helen Mirren w zabawnej i wzruszającej opowieści o tym, że w życiu zawsze trzeba grać vabank! Wielką Brytanią wstrząsa szokująca wiadomość o zuchwałym skoku na Galerię Narodową. Policja twierdzi, że za kradzieżą bezcennego portretu Księcia Wellingtona pędzla wielkiego Goyi, stoi prawdopodobnie potężna międzynarodowa szajka. Czytając te wiadomości skromny taksówkarz Kempton Bunton nie może powstrzymać śmiechu. Bezcenny Książę ukryty jest bowiem w jego własnej szafie w skromnym domu w Newcastle. Bunton lubi swoje proste życie, kocha żonę i synów, ale nie znosi wszelkiej niesprawiedliwości. Pod tym względem jest niepoprawnym idealistą, co nierzadko wpędza go w mniejsze lub większe kłopoty. Kradzież bezcennego obrazu to z pewnością jego największy życiowy wyskok, ale cel jak zawsze jest szlachetny. Kempton w anonimowych listach proponuje władzom zwrot dzieła, pod warunkiem wprowadzenia pewnych świadczeń na rzecz najbiedniejszych. Gdy policja wpadnie na jego trop, Robin Hood z Newcastle będzie musiał zmierzyć się z brytyjskim wymiarem sprawiedliwości oraz, co gorsze, z gniewem własnej żony.
„Gdzie jest Anne Frank”
Najnowszy film Ariego Folmana, twórcy nominowanego do Oscara antywojennego „Walca z Baszirem”, to równie gorący pacyfistyczny manifest i adresowany prosto do naszych serc apel o solidarność z prześladowanymi. Porywająca wizualnie animacja „Gdzie jest Anne Frank” została stworzona, by łączyć: wyobraźnię z faktami, tradycyjne techniki z nowymi technologiami, przeszłość z przyszłością, a przede wszystkim – pokolenia. Zrealizowany na podstawie wydanego także w Polsce komiksu Folmana i Davida Polonsky’ego film zachwyci dzieci, rodziców i każdego miłośnika mądrej animacji. To niezwykle aktualna opowieść o tym, że każdy zasługuje na szacunek, ma prawo do godnego życia i bezpiecznego domu. W polskiej wersji językowej bohaterom użyczają swoich głosów m. in. Maja Ostaszewska i Maciej Stuhr.
Punktem wyjścia dla animacji Ariego Folmana jest oczywiście „Dziennik Anne Frank”, jedno z najważniejszych świadectw Holokaustu. Anne, ukrywająca się w Amsterdamie 13-letnia żydowska dziewczynka, kierowała swoje notatki do niewidzialnej przyjaciółki, Kitty. W filmie Folmana Kitty opuszcza karty książki, by w Amsterdamie z niedalekiej przyszłości odnaleźć Anne. I odkrywa, że choć co drugi szpital, most czy szkoła nosi tu imię autorki wojennych pamiętników, to miasto wciąż pełne jest uprzedzeń i ludzi, którzy muszą się ukrywać. W swojej niezwykłej podróży przez miejskie zaułki i historię rodziny Franków Kitty spotyka Petera, chłopca pomagającego uchodźcom. Łączy ich wspólna misja – wskrzeszenia ducha Anne Frank i przebudzenia sumień.
Film przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 10. roku życia. Film z polskim dubbingiem.