Bratobójcza walka dla Arki

287

W ramach 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin w meczu przyjaźni uległo Arce Gdynia na wyjeździe 2:1. Bramki dla Gdynian zdobyli Mateusz Młyński oraz Maciej Jankowski natomiast dla „Miedziowych” z rzutu karnego Filip Starzyński.

Od początku meczu obie drużyny toczyły wyrównane spotkanie. W 13 minucie spotkanie to Arka Gdynia pierwsza wyszła na prowadzenie. Znakomite podanie Macieja Jankowskiego na bramkę zamienił Mateusz Młyński wykorzystując sytuację sam na sam. W 19 minucie po interwencji VAR sędzia podyktował rzut karny dla Zagłębie Lubin, gdyż faulowany był Bartosz Białek. Jedenastkę na gola zamienił Filip Starzyński. W 26 minucie strzelec gola dla „Miedziowych” uderzył sprzed pola karnego i z trudem obronił bramkarz gospodarzy. W 45 minucie ponownie uderzał „Figo”, jednak tym razem piłka trafiła w słupek.

Od początku drugiej połowy do ataku rzucili się Arkowcy. W 53 minucie Serrenas pomylił się z siedmiu metrów. W 60 minucie kolejny raz w meczu strzału próbował Starzyński. Tym razem obok bramki. W 76 minucie Mateusz Młyński odwdzięczył się decydującym podaniem Jankowskiemu, a ten z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Od 78 minuty „Miedziowi” grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Damiana Oko.

W następnej kolejce KGHM Zagłębie Lubin zagra na własnym boisku 20 grudnia o godzinie 20:30 z Legią Warszawa.