Bezpłatna sesja zdjęciowa dla lubinian

2497

Zdjęcie w wyjątkowej stylizacji będzie mógł mieć każdy, kto przyjdzie do parku Leśnego w weekend 18-19 września. Wyjątkową sesję fotograficzną zorganizuje dla lubinian Muzeum Historyczne.

Fot. Tomasz Folta/Muzeum Historyczne w Lubinie

Muzealnicy chcą, by po tegorocznych Europejskich Dniach Dziedzictwa lubinianom zostało coś więcej niż tylko wspomnienie dobrej zabawy. Dlatego przez cały weekend, 18 i 19 września, na mieszkańców miasta czekać będzie fotograf, Aby otrzymać bezpłatne pamiątkowe zdjęcie, trzeba będzie spełnić tylko jeden warunek.

– Ubiór z lat 1945-1970 – mówi Olga Spiak z Muzeum Historycznego w Lubinie. – Zachęcamy wszystkich pasjonatów historii i mody do wzięcia udziału w projekcie, którym chcemy zapoczątkować fotograficzną opowieść o mieszkańcach miasta, prezentując ich sylwetki w stylizacjach modowych sprzed lat.

Warto zatem zajrzeć do szaf rodziców i dziadków, by skompletować garderobę jak najlepiej pasującą do powojennych realiów. Udział w sesji jest bezpłatny, ale koniecznie trzeba się zapisać pod numerem tel. 76 754 45 11 lub w muzealnym Infopunkcie w ratuszu.

Zdjęcia staną się własnością uczestników projektu, którzy w ten sposób zyskają unikalną pamiątkę z kolejnej parkowej lekcji historii.

– Drugim ważnym elementem projektu jest aspekt socjologiczny i próba zapisu wspomnień związanych z procesem tworzenia się współczesnego miasta Lubina. Odpowiadamy w ten sposób na zainteresowanie mieszkańców Lubina projektem „Pionierzy lubińscy 1945” i pokazujemy, że muzeum nie musi być nudne – dodaje Olga Spiak.

Pierwsi powojenni lubinianie – zobacz, jak mogli wyglądać