Aktorskie gwiazdy na dużej scenie

21

Jan Peszek już w najbliższą sobotę, 2 października, pokaże „Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego”. Kilka dni później – 4 października będzie okazja, aby zobaczyć „Opis obyczajów III” w wykonaniu Teatru Imka. Obie sztuki pokazane zostaną w ramach teatralnego maratonu przygotowanego przez MIK. Dla naszych Czytelników mamy po podwójnym zaproszeniu na każde z przedstawień.

 

I na „Scenariusz dla nieistniejącego…” i na „Opis obyczajów” są jeszcze bilety. Można je kupić codziennie od godziny 15 w kasie Muzy.

Najpierw, w sobotę 2 października, pokazany zostanie monodram w wykonaniu Jana Peszka. Ta sztuka pisana była przez Bogusława Schaeffera specjalnie z myślą o tym aktorze.

– Pasja, z jaką Schaeffer mówi o życiu i sztuce udziela się publiczności. „Scenariusz…” miał zawsze powodzenie, jest to dla audytorium wielka przygoda poznawcza i intelektualna. Zapraszamy na genialny popis mistrzostwa aktorskiego – mówi Małgorzata Życzkowska-Czesak, dyrektor Miejskiego Impresariatu Kultury, który organizuje teatralny maraton w Lubinie.

Monodram pokazany zostanie w dużej sali o godzinie 19.

Druga sztuka, „Opis obyczajów III”, wystawiona zostanie już 4 października o godzinie 19. Aktorzy ubrani we współczesne kostiumy, tworzą zbiorowy Polaków portret własny. Można więc pośmiać się z samych siebie, ale nie tylko. Na scenie pojawią się między innymi Mikołaj Grabowski, Iwona Bielska, Tomasz Karolak (znany z serialu „39,5”) czy Magdalena Boczarska (ostatnio grała np. w filmie „Różyczka”).

Szczegóły na temat spektakli można znaleźć na stronie: www.mik-lubin.pl.

Dla naszych Czytelników mamy niespodziankę. Po jednym podwójnym zaproszeniu na każdy ze spektakli. Wystarczy zadzwonić do nas w piątek, 1 października, o godzinie 12 (numer 76 844 13 93) i odpowiedzieć prawidłowo na pytanie. Osoba, która chce otrzymać wejściówkę na monodram Jana Peszka musi wymienić inną sztukę Schaeffera, również prezentowaną w ramach Teatru w Lubinie. Ten kto chce wygrać wejściówkę na „Opis obyczajów” musi wiedzieć, na podstawie czyich tekstów powstała owa sztuka.


POWIĄZANE ARTYKUŁY