Dla godnych następców Gadzickiego

13

Jeszcze tylko przez tydzień można zgłaszać kandydatów do Nagrody Ludwika, która już 6 listopada zostanie przyznana pozytywnie zakręconemu mieszkańcowi Zagłębia Miedziowego. Nagroda dedykowana jest Ludwikowi Gadzickiemu, lubińskiemu nauczycielowi, poecie, miłośnikowi teatru i jego gorącemu propagatorowi wśród młodzieży. Na laureata czeka 5 tys. zł i statuetka.

Kandydat powinien być osobą nieszablonową, pełną energii, charyzmy i odwagi wykraczania poza schematy poprawności społecznej lub poprawności dnia codziennego. Poszukiwane są osoby mające niezwykłe osiągnięcia lub ciekawe pasje, które potrafią zarażać innych; zaangażowane w działania na rzecz swojej społeczności.

W zgłoszeniu należy jak najciekawiej opisać sylwetkę kandydata. Można dołączyć zdjęcia, filmy, dokumenty, odnośniki do stron internetowych lub inne informacje, które pozwolą kapitule nagrody jak najlepiej zapoznać z jego postacią i osiągnięciami.

Laureata wyłoni kapituła, w której zasiądą Małgorzata Łomnicka-Rogal, Kazimiera Więcław-Pierzyńska, Jacek Głomb, Jan Peszek i Krzysztof Mroziewicz. Zgłoszenia kandydatów należy przysyłać na adres: Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, Rynek 39, 59-220 Legnica z dopiskiem Nagroda Ludwika lub mailowo na adres nagroda@teatr.legnica.pl.

Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie: teatr.legnica.pl/nagroda-ludwika


POWIĄZANE ARTYKUŁY