Znęcał się nad matką i groził siostrze. Dostał dozór policji

Lubińscy policjanci zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o znęcanie się psychiczne nad swoją 79-letnią matką i kierowanie gróźb karalnych wobec swojej siostry.

Wezwani na interwencję domową funkcjonariusze zastali agresywnego, kompletnie pijanego mężczyznę. Okazał się nim 55-letni mieszkaniec gminy Lubin.

– Jak ustalili policjanci, mężczyzna ten stosował przemoc psychiczną w stosunku do swojej 79-letniej matki oraz groził swojej siostrze, która opiekowała się starszą kobietą – informuje aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. – Podczas interwencji mężczyzna był bardzo agresywny i pobudzony, nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. W ich obecności bardzo wulgarnie odnosił się swojej matki – dodaje rzeczniczka.

Jak się też okazało, 55-latek był już wcześniej karany za stosowanie przemocy w stosunku do osoby najbliższej.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz będzie odpowiadał przed sądem. Prokurator zastosował wobec sprawcy przemocy dozór policji, zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi, a także nakaz opuszczenia lokalu. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Fot. Ilustracyjne

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Taka jedna
Taka jedna
6 miesięcy 6 dni temu

Nie usuwajcie moich komentarzy. Są adekwatnie kierowane do Pana 55 lat .

Joob
Joob
6 miesięcy 6 dni temu

A co to jest ten dozór, jakaś kara ?

wpDiscuz