Ostatni film Wajdy w Kulturze Dostępnej

Ostatni film Andrzeja Wajdy, czyli „Powidoki” będzie można obejrzeć w najbliższej Kulturze Dostępnej w lubińskim kinie Helios. Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze zaproszenia na ten seans.

Fot. Akson Studio, Anna Włoch

Kultura Dostępna to projekt, w którym zawsze pokazywane są polskie produkcje. Do tego wstęp do kina kosztuje jedynie 10 zł, by filmy mogło obejrzeć jak najwięcej odbiorców.

Seanse odbywają się w każdy czwartek. A już w najbliższy, 2 listopada, o godzinie 18 będzie można obejrzeć produkcję „Powidoki”. Ten ostatni w karierze film Andrzeja Wajdy opowiada historię artysty Władysława Strzemińskiego, który nie poddał się socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych. To film o tym jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego, niepokornego człowieka.

W tym roku w cyklu Kultura Dostępna będzie można obejrzeć jeszcze filmy:

9 listopada „21 x Nowy Jork”

16 listopada „Konwój”

23 listopada „Po prostu przyjaźń”

30 listopada „Amok”

7 grudnia „Moje córki krowy”

14 grudnia „Królewicz Olch”

21 grudnia „PolandJa”

28 grudnia „Volta”

Szczegóły na temat Kultury Dostępnej można znaleźć na stronie www.helios.pl.

Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze bilety na seans 2 listopada. Otrzymały je dwie osoby, które jako pierwsze dodzwoniły się do naszej redakcji dziś (31 października) o godzinie 13.00.

Bilet wygrała Olimpia Olczak. Gratulujemy! Niestety nie było zainteresowania drugą wejściówką, wraca więc ona do Heliosa.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz