Wędkarze spotkali się w Nieszczycach

50

Wędkowanie to ulubione zajęcie wielu panów, ale trafiają się również panie, które chętnie dzielą tę pasję. To hobby, które choć na chwilę pozwala w ciszy i spokoju, w kontakcie z przyrodą, uciec od codzienności. Dla amatorów wędkowania zorganizowano w Nieszczycach VIII Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Rudna.

Dorośli, a było ich 21, wędkowali na dużym stawie, na małym stawie swoich sił próbowało 5 młodych uczestników. Miejsce do połowu ryb dla każdego uczestnika zostało ustalone w drodze losowania. Dla seniorów przewidziano cztery godziny łowienia, natomiast młodzież musiała zmieścić się w trzech godzinach. Uczestnicy wykorzystywali różnego rodzaju zanęty, a każdy z zawodników miał swoją sprawdzoną, której nie chciał zdradzić. Zwycięstwo w tych zawodach wyznaczała najwyższa waga złowionych ryb.

Największym okazem złapanym podczas zawodów był amur o wadze 4,76 kg, który razem z karpiem o wadze 0,46 kg, zapewnił Ryszardowi Bąkowi zwycięstwo w kategorii seniorów. Amur o wadze 3,69 kg i 0,52 kg karp zagwarantował drugie miejsce w tej kategorii Stefanowi Całusowi, a na trzecim miejscu uplasował się Zbigniew Jaremkiewicz, z wagą ryb 4,19 kg. Czwarte miejsce wśród seniorów należało do Adama Sadkowskiego, którego ryby ważyły 2,65 kg, a piąte miejsce zajął Patryk Smakuła (1,76 kg ryb). W kategorii Juniorów pierwsze miejsce zajął Michał Kret, drugie Natalia Kowynia, trzecie przypadło Jakubowi Sikorskiemu, czwarte zdobył Bartosz Sikora, a piąte Michał Roskosz. W tej kategorii nie było olbrzymów, a liczyła się waga złowionych ryb.

Oprócz poczęstunku na wszystkich zawodników czekały nagrody rzeczowe oraz puchary i pamiątkowe dyplomy, które na zakończenie zawodów wręczyli zwycięzcom Radny Gminy Rudna Robert Roskosz, Dyrektor Chobieńskiego Ośrodka Kultury Katarzyna Przeworska oraz Sołtys Sołectwa, Nieszczyce Władysław Kiciński.

Źródło: rudna.pl