W Chocianowie blisko dwustu biegaczy

1

Pogoda dla wszystkich biegaczy była wprost wymarzona, temperatura bliska zeru. Nawet deszcz i suche błoto nie zraziło wszystkich, którzy wystartowali na 6-kilometrowej przełajowej trasie Grand Prix Zagłębia Miedziowego w Chocianowie.

197 osób – tyle uczestniczyło w piątym etapie Biegowego Grand Prix. Niespodzianek nie było, ponieważ jako pierwszy do mety dobiegł Tobiasz Belgrau z mSport Team. Za jego plecami finiszowali Radosław Piaseczny z Biegam Bo Lubię Głogów oraz Szymon Świercz z ZG Run. Wśród kobiet jako pierwsza na mecie zameldowała się tradycyjnie Anna Ficner z OLAWS Złotoryja.

Po biegu uczestnicy zostali nagrodzeni wyjątkowymi statuetkami ufundowanymi przez burmistrza Chocianowa – Tomasza Kulczyńskiego. Wśród nagrodzonych znalazła się także mieszkanka Chocianowa Sylwia Kasperska, która zajęła piąte miejsce wśród kobiet. Dekoracji dokonali przedstawiciele współorganizatorów, Piotr Machoń z Klubu Olimpijczyka ZS w Chocianowie oraz radny Rady Miejskiej w Chocianowie – Artur Wandycz. Nie zabrakło także „ojca” Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego – Marka Dłubały.

Na wszystkich uczestników czekała także wojskowa grochówka, którą ufundował burmistrz Chocianowa – Tomasza Kulczyński.

Fot. Archiwum RCS Lubin

 

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość