Szkolenia dla rodzin zastępczych

33

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubinie informuje, że rozpoczyna cykl szkoleń dla kandydatów, którzy chcą zostać rodzinami zastępczymi zawodowymi i niezawodowymi oraz prowadzenia rodzinnego domu dziecka. Pierwsze spotkanie zaplanowano na niedzielę, 23 kwietnia.

Fot. Pixabay

Rodzinę zastępczą lub rodzinny dom dziecka mogą tworzyć małżonkowie lub osoba niepozostająca w związku małżeńskim, jeżeli:

1) dają rękojmię należytego sprawowania pieczy zastępczej;

2) nie są i nie były pozbawione władzy rodzicielskiej, oraz władza rodzicielska nie jest im ograniczona ani zawieszona;

3) wypełniają obowiązek alimentacyjny – w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do nich wynika z tytułu egzekucyjnego;

4) nie są ograniczone w zdolności do czynności prawnych;

5) są zdolne do sprawowania właściwej opieki nad dzieckiem, co zostało potwierdzone zaświadczeniem lekarskim o stanie zdrowia wystawionym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz opinią o posiadaniu predyspozycji i motywacji do pełnienia funkcji rodziny zastępczej lub prowadzenia rodzinnego domu dziecka wystawioną przez psychologa;

6) przebywają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;

7) zapewnią odpowiednie warunki bytowe i mieszkaniowe umożliwiające dziecku zaspokojenie jego indywidualnych potrzeb, w tym rozwoju emocjonalnego, fizycznego i społecznego, właściwej edukacji i rozwoju zainteresowań, wypoczynku i organizacji czasu wolnego.

Wszystkie osoby zainteresowane, które podjęły decyzję o pełnieniu funkcji rodziny zastępczej, proszone są o pilny kontakt z organizatorem Rodzinnej Pieczy Zastępczej, czyli Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Lubinie, które mieści się przy ulicy Składowej 3 i jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Osoby do kontaktu: Justyna Miter – pracownik socjalny – tel. 76 847 96 92, Julia Krzywińska – koordynator rodzinnej pieczy zastępczej – tel. 76 847 96 92.


POWIĄZANE ARTYKUŁY