Stwórz rodzinę zastępczą

Osoby, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o pieczy zastępczej i zostaniu rodzicem zastępczym, mogą skorzystać z porad Punktu Konsultacyjnego ds. Rodzicielstwa Zastępczego, który działa przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Lubinie.

Dyżury w punkcie konsultacyjnym odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od godziny 10 do 18 w siedzibie PCPR przy ul. Składowej 3 w Lubinie. Właśnie dzisiaj, 5 lutego, trwa kolejny taki dyżur.

W punkcie można się dowiedzieć: kto może sprawować rodzinną pieczę zastępczą, jakie warunki należy spełnić, aby móc zostać rodzicem zastępczym, jak wygląda procedura kwalifikowania kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, prowadzenia rodzinnego domu dziecka, jakie są prawa i obowiązki rodzin zastępczych, prowadzących rodzinny dom dziecka oraz jakie formy pomocy oferujemy rodzinom zastępczym, prowadzącym rodzinny dom dziecka.

Z porad mogą skorzystać mieszkańcy powiatu lubińskiego zainteresowani utworzeniem rodziny zastępczej.

Osoby do kontaktu: Joanna Kozak – koordynator rodzinnej pieczy zastępczej, tel. 76 847 96 91 i Monika Hryńko – koordynator rodzinnej pieczy zastępczej, tel. 76 847 96 91.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz