Sprawdzili się na tle mistrza

63

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin na parkiecie mistrza Polski PGE Vive Kielce pokazali się z dobrej strony. Przygotowujący się do występu w Lidze Mistrzów gospodarze zwyciężyli 32:24 (16:11).

Miedziowi przez pierwszy kwadrans walczyli z mistrzami Polski jak równy z równym. Przed upływem kwadransa na tablicy wyników widniał remis po 5. W drugiej części pierwszej połowy gospodarze lepiej prezentowali się w obronie, kolejne piłki odbijał w bramce Sławomir Szmal, dzięki czemu podopieczni Talanta Dujszebajewa odskoczyli na kilka bramek, prowadząc do przerwy 16:11.

W drugiej połowie przewaga mistrzów Polski zbliżała się do dziesięciu bramek, ale miedziowi nie zamierzali odpuszczać. Kolejne bramki głównie autorstwa Michała Stankiewicza oraz Andersona Mollino sprawiły, że lubinianie na parkiecie potentatów PGNiG Superligi zaprezentowali się dużo lepiej niż choćby MMTS Kwidzyn.

PGE Vive Kielce – Zagłębie Lubin 32:24 (16:11)

PGE Vive: Szmal, Wałach – Jurecki 3, Bis, Dujszebajw 1, Kus, Aguinagalde 3, Bielecki 5, Jachlewski 2, Strlek 4, Janc 3, Lijewski 2, Zorman, Mamić 2, Bombac 4, Djukić 2

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 6, Przysiek 2, Kuźdeba, Mrozowicz 3, Pawlaczyk 1, Gębala 2, Szymyślik 2, Czuwara 1, Pietruszko 1, Moryto 2, Dawydzik, Da Silva Mollino 4