Seniorzy śpiewali wraz z młodzieżą

Przegląd Form Wokalnych, który zorganizowano już po raz osiemnasty, znów wzbudził wiele emocji. Na scenie „Klubu pod Muzami” w CK Muza w Lubinie uczestnicy z wielkim zaangażowaniem prezentowali utwory takich artystów, jak np. Anna Jantar.

Przegląd jest organizowany w ramach projektu „Organizacja Imprez Międzypokoleniowych”. Na scenie wystąpiła zarówno młodzież, jak i seniorzy z różnych instytucji. Byli uczniowie szkół podstawowych, przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej, zarówno Akademii Życia, jak i warsztatów Kameleon. Na scenie spotkać mogliśmy również reprezentantów Centrum Psychiatrii i Psychologi „MariaMed”. Nie zabrakło również seniorów z Domu Dziennego Pobytu „Senior”, a także stowarzyszenie Seniorzy III wieku.

– Miłe, ciepłe sympatyczne spotkanie, które daje nam bardzo dużo. Muzyka koi, uspokaja, czasem budzi emocje, pozwala z siebie wyrzucić to, co niedobre. Pozwala siebie jakoś wprowadzić w błogi nastój, bądź podładować akumulatory. Niezwykle istotne jest to, że mieszkańcy Lubina dają kolejny przykład na to, że mają w sobie ogromne pokłady energii, ogromne możliwości i umiejętności zarówno wokalne, jak i instrumentalne – mówi Elżbieta Miklis, kierownik Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Lubinie.

Jedną z uczestniczek, która wystąpiła dziś na scenie była Monika Rogala, podopieczna Domu dziennego Pobytu „Senior”. Zaśpiewała w duecie piosenkę operową.

– Kocham śpiew. Na co dzień śpiewam w zespole Kantamile przy Domu Seniora. Pani kierownik nas namówiła, abyśmy zaprezentowali swoje umiejętności na scenie CK Muza – opowiada lubinianka.

Dla uczestników przeglądu przygotowano nagrody, ufundowane przez prezydenta i radę miejską. Była też specjalna nagroda publiczności.

Jest to trzecia impreza, z cyklu organizowanego przez seniorów. – Pierwszy był Jarmark Wielkanocny, potem był przegląd zespołów ludowych, teraz przegląd form wokalnych. Czekać na nas będzie jeszcze Lubińskie Betlejem. Dzisiejsza impreza cieszy się dużym powodzeniem, wszyscy chcą śpiewać – dodaje Elżbieta Miklis.

AG, OSZ

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
wyjec
wyjec
10 miesięcy 27 dni temu

Jakiś klub karaoke z prawdziwego zdarzenia by się przydał..
Są jakieś namiary ?

wpDiscuz