Przejazd przy Skłodowskiej zostanie zamknięty

4313

Od jutra, 11 września zamknięty będzie przejazd kolejowy przy ul. Skłodowskiej-Curie. W związku z tym objazdami pojadą autobusy komunikacji publicznej. Kilka przystanków będzie nieczynnych do odwołania.

Przejazd przy ul. Skłodowskiej-Curie

Od środy wykonawca przebudowy linii kolejowej nr 289 z Legnicy do Rudnej zamknie przejazd kolejowy przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Prace będą polegały na wymianie nawierzchni i jej wzmocnieniu. Ułożone zostaną także nowe tory. W związku z tym objazd będzie przebiegał przez al. Kaczyńskiego.

– Autobusy linii: 0, 2, 6, 7, 100, 101, 103, 105, 110, 112, 113 i 121 będą jeździły przez ul. Szkolną, Hutniczą i al. Kaczyńskiego. Wyłączone z ruchu będą przystanki: Skłodowskiej – Cmentarz 01 i Skłodowskiej – Cmentarz 02, a dla linii nr 7 dodatkowo przystanek: Kościuszki – Dworzec PKS 03 – informuje Starostwo Powiatowe w Lubinie.

Utrudnienia w ruchu przy Skłodowskiej zdaniem wykonawcy mogą potrwać około dwóch tygodni.

Natomiast jak informuje firma Torpol, remont przejazdu kolejowego przy ul. 1 Maja został już zakończony. Jednak jeszcze przez jakiś czas samochody przez niego nie przejadą. Trwa bowiem remont ulicy Chocianowskiej – tuż za przejazdem. To część inwestycji związanej z przebudową ulicy Jana Pawła II.

Przejazd przy ul. 1 Maja

Miasto informuje, że zakończy prace na fragmencie drogi od przejazdu kolejowego do ronda przy ulicy Bolesławieckiej do 20 września. Wtedy też przywrócony zostanie tam ruch samochodowy.  

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość