Poprawkę z matury zdała mniej niż połowa

W powiecie lubińskim niecałe 41 procent osób, które zmagały się z maturą w sesji poprawkowej, zdały ją. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu właśnie opublikowała dane z sierpniowej poprawki egzaminu dojrzałości.

Zdjęcie ilustracyjne

Na Dolnym Śląsku do matury w sesji poprawkowej w sierpniu przystąpiło 2.193 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Były to osoby, które w maju lub w czerwcu nie zdały egzaminu z tylko jednego przedmiotu – pisemnego bądź ustnego. Z poprawką poradziła sobie jedynie połowa z nich – dokładnie 49,3 proc. Lepiej wypadli uczniowie liceów – egzamin poprawkowy zdało 53,4 proc., niż absolwenci techników – zdało 46,2 proc.

W powiecie lubińskim w tym roku maturę w pierwszym podejściu zdało 71,7 proc. osób, które do niej podeszły. Do poprawki w sierpniu przystąpiło 125 osób (28 absolwentów liceów i 97 techników). Maturę za drugim podejściem zdało jedynie 40,8 proc. z nich, czyli dokładnie 51 osób (15 z liceów i 36 z techników).

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu, podsumowując wyniki z maja, czerwca i sierpniowej sesji poprawkowej, wskazuje, że w sumie w tym roku maturę zdało na Dolnym Śląsku 83,9 proc. osób, które przystąpiły do egzaminu. Lepiej wypadli absolwenci liceów (zdało 89 proc.) niż techników (zdało 74,3 proc.).

O tym, jak wypadła tegoroczna matura w powiecie lubińskim pisaliśmy wcześniej TUTAJ.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
adrian
adrian
5 miesięcy 5 dni temu

Przecież to dzieci kopidołow, którzy jeszcze 20 lat temu krowy wypasali. Po co sie masz uczyć synu, tata Ci załatwi ciepłą posadkę na taśmowym i bedziesz sobie w spokoju pił piwka do emeryturki.

Marita
Marita
5 miesięcy 5 dni temu

To jest efekt tego jak ucza w szkolach brak dyscypliny wikszosc lekcji nie ma ciagle zamiany nauczycieli zadawanie zadan domowych a na lekcji nauczyciel grzebie w tel komp gada z innym pije kawe a nie uczy nie pytaja i nie zwracaja uwagi na calosc klasy. Wystarczy ze jeden uczen umie reszta sie mie liczy sama nie zdalam matury z matematyki bo przez 3 lata liceum matematyke mialam przez 1 polrocze potem niemieli kogo dac w zastepstwo i mielismy ciagle wolna lekcje na matematyce

Rocky
Rocky
5 miesięcy 5 dni temu

Jak są sukcesy to zasługa nauczycieli i szkoły a jak porażka to wina uczni.Taką mamy edukację – ale po kasę to cały czas ręka wyciagnięta i ciągle mało i mało a wkład po staremu.

FejsBóg
FejsBóg
5 miesięcy 5 dni temu

Szlachta Nie Pracuje albo Szkoła Robienia Hałasu w tym są Mistrzami Świata.Szykuje się kolejna tania siła robocza.

Daniel
Daniel
5 miesięcy 4 dni temu

Problem w tym, że ta tania siła robocza nie chce pracować. Mama da zupę, tata kasę na dyskotekę a młody raz na pół roku poszuka pracy, stwierdzi, że za mało płacą to pójdzie coś ukradnie, pohandluje dragami albo siedzi godzinami przed komputerem.

Misio
Misio
5 miesięcy 5 dni temu

Jak to jeden z radnych powiedział i to są potwierdzające słowa.Po protu Lubińscy”Gamonie”

Gość
Gość
5 miesięcy 5 dni temu

Tak się niestety dzieje, jak do LO powinni wszyscy chodzić nawet ci którzy mają średnią 2,5. Taka była retoryka przy naborze do III LO. To nie ma się co dziwić. Niestety aby były wyniki muszą być uczniowie z odpowiednim potencjałem. Z wróbla orła nie zrobisz.

Wawa
Wawa
5 miesięcy 5 dni temu

Czyli w tym cudownym bogatym Lubinie zdawalność matury jest niższa niż w województwie czy Legnicy albo Wałbrzychu. Możemy być DUMNI Z LUBINA. Prawda gamonie kopidoły. Glosujcie na Raka to wasze dzieci będą co najwyżej rowy kopać lub myć gary Wałbrzyszanom.

Piti
Piti
5 miesięcy 5 dni temu

Ale puste głowy matko bosko….

Daniel
Daniel
5 miesięcy 5 dni temu

Czyli rośnie nam pokolenie jełopów. Najpierw „Szlachta nie pracuje”, selfiki w kiblu. Po kilku latach dochodzi do weryfikacji intelektu i okazuje się, że osiemnastolatek ma ziemniaka zamiast mózgu.

miś
miś
5 miesięcy 5 dni temu

80% wystarczy wyższe podstawowe plus przygotowanie teoretyczne i praktyczne do wybranego zawodu.A o pracy przy taśmie jeszcze mniej

TakJest
TakJest
5 miesięcy 5 dni temu

Niestety, dzisiejsza młodzież w większości przypadków to skończone gamonie.

D
D
5 miesięcy 5 dni temu

Większość, czyli niecałe 30%, które nie zdało za pierwszym razem? Chyba słabo tu matematyką ;). Niech mi ktoś, proszę, pokaże rocznik że stuprocentową zdawalnością. Albo niech ktoś z tak wielce zainteresowanych usiądzie do matury, która, swoją drogą jest dość marnym odzwierciedleniem czyichś umiejętności.

Mark Z.
Mark Z.
5 miesięcy 5 dni temu

Oczywiste, maturę z obsługi FB lub INSTA zdaliby w pierwszym terminie na 100%.

wpDiscuz