Poprawkę z matury zdała mniej niż połowa

5

W powiecie lubińskim niecałe 41 procent osób, które zmagały się z maturą w sesji poprawkowej, zdały ją. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu właśnie opublikowała dane z sierpniowej poprawki egzaminu dojrzałości.

Zdjęcie ilustracyjne

Na Dolnym Śląsku do matury w sesji poprawkowej w sierpniu przystąpiło 2.193 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Były to osoby, które w maju lub w czerwcu nie zdały egzaminu z tylko jednego przedmiotu – pisemnego bądź ustnego. Z poprawką poradziła sobie jedynie połowa z nich – dokładnie 49,3 proc. Lepiej wypadli uczniowie liceów – egzamin poprawkowy zdało 53,4 proc., niż absolwenci techników – zdało 46,2 proc.

W powiecie lubińskim w tym roku maturę w pierwszym podejściu zdało 71,7 proc. osób, które do niej podeszły. Do poprawki w sierpniu przystąpiło 125 osób (28 absolwentów liceów i 97 techników). Maturę za drugim podejściem zdało jedynie 40,8 proc. z nich, czyli dokładnie 51 osób (15 z liceów i 36 z techników).

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu, podsumowując wyniki z maja, czerwca i sierpniowej sesji poprawkowej, wskazuje, że w sumie w tym roku maturę zdało na Dolnym Śląsku 83,9 proc. osób, które przystąpiły do egzaminu. Lepiej wypadli absolwenci liceów (zdało 89 proc.) niż techników (zdało 74,3 proc.).

O tym, jak wypadła tegoroczna matura w powiecie lubińskim pisaliśmy wcześniej TUTAJ.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość