Pijana rodzina i trzymiesięczne niemowlę

Wycieńczona i zaniedbana trzymiesięczna dziewczynka trafiła pod opiekę lekarzy. „Opiekowała” się nią kompletnie pijana matka, na przemian z równie nietrzeźwym wujkiem.

Policję zaalarmowali sąsiedzi. Ktoś zadzwonił, mówiąc, że w jednym z mieszkań na Przylesiu nietrzeźwa kobieta zajmuje się trzymiesięcznym dzieckiem. Podobno była tak pijana, że nie potrafiła ustać na nogach, ani wejść do mieszkania o własnych siłach, została więc do niego wniesiona.

– Na miejscu funkcjonariusze zastali pracownice MOPS-u – informuje starszy aspirant Sylwia Serafin z lubińskiej policji. – Pod drzwiami leżał nietrzeźwy konkubent kobiety. Pomimo wielokrotnego pukania, dobijania się do drzwi, nikt ich nie otworzył. Nie było również słychać odgłosów dziecka – relacjonuje policjantka.

Drzwi do mieszkania otworzyła dopiero straż pożarna, którą wezwano na miejsce. Po wejściu do środka policjanci ujrzeli kompletnie pijaną matkę, która leżała na łóżku z niemowlakiem. Dziewczynka była w bardzo złym stanie – wycieńczona i zaniedbana. Strażacy podali jej tlen i zaopiekowali się nią do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

W mieszkaniu policjanci znaleźli również kompletnie pijanego wujka trzymiesięcznej dziewczynki. Miał się on opiekować dzieckiem pod nieobecność matki.

Policjanci zatrzymali całą trójkę: 40-letnią matkę dziecka, 41-letniego wujka i 49-letniego partnera matki. Okazało się, że każde z nich ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

– Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, może im grozić do pięciu lat więzienia – mówi starszy aspirant Serafin, dodając, że niemowlę jest obecnie pod opieką lekarzy.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Diabelski Młyn
Diabelski Młyn
8 miesięcy 25 dni temu

Ludzie 500+ pomogło rodzinom naprawdę potrzebującym,ale również trafia do tych co nie powinno wystarczy kontrole i jeszcze raz kontrole i nie będzie picia.Patologi było jest i będzie czy zabiorą te 500+ czy nie…Ale i tak moim zdaniem te 500+ to dobry ruch rządu przypominam również że od Sierpnia wchodzi jeszcze po 300 zł na każde dziecko co się uczy na wyprawkę do szkoły pozdrawiam…..

jupiter
jupiter
8 miesięcy 25 dni temu

do Patologia w c.uj: 100% racji, ta ustawa powinna być znowelizowana, tzn. sam zamysł tego programu jest dobry, to jest po 30 latach wreszcie jakaś konkretna pomoc Państwa w ramach polityki prorodzinnej, ale patologia powinna być kontrolowana, np.: wydawanie pieniędzy w bonach do sklepów z zastrzeżeniem monopolowych lub inny sposób, ale to trzeba ukrócić, bo cierpią małe, bezbronne dzieci.

Patologia w c.uj
Patologia w c.uj
8 miesięcy 27 dni temu

W sejmie powinni dopracowac 500+ bo te hlejusy wszystko przepala albo przepija , powinni zrobic jakies bony do sklepow na odziez i zywnosc bo cierpia na tym male bezbronne dzieci , rodziców to powinni porządnie przekopac na dołku to moze by sie nauczyli odpowiedzialności … masakra A dodam ze na to wszystko my płacicmy z podatków na tych alkusów zeby sie bawili przez całe dnie za nasze pieniadze masakra a gdzie jakies odwiedziny z mopsu itd. do takich ludzi gdzie policja gdzie sa odpowiednie słuzby do pilnowania tego …..

anabelka
anabelka
8 miesięcy 27 dni temu

A gdzie pielęgniarka środowiskowa przychodzi bez zapowiedzi czemu nie zareagowała a szczepienia nikt nic nie widzial dziwne to bardzo niedozywione wycienczone dziecko nie wolno szczepic dobrze ze anioła stróża ma dzieciatko który zadzwonił gdzie trzeba więcej takich aniołów

Rocky
Rocky
8 miesięcy 27 dni temu

Cham dobrze mówi!

Hardshock
Hardshock
8 miesięcy 27 dni temu

Efekty 500 +. Alkusy robią sobie dziecko bo to przepustka do hajsu

Dobrze wiedzieć
Dobrze wiedzieć
8 miesięcy 27 dni temu

Nie narzekejmy już tak na te 500 plus. Wielu dzieciom pomogło, mogą mieć normalne dzieciństwo, mają możliwość wyjechać na wakacje. A wystarczy zwiększyć kontrolę i jak w kilku miastach w Polsce, jeżeli zostanie stwierdzone że pieniądze nie idą na dzieci zmienić formę wypłaty świadczenia. 500 plus jest w formie bonów na żywność ciuchy itp.

Cham
Cham
8 miesięcy 28 dni temu
Szkoda dziecka a patologia do pierdla. Co do rządowej (naszej) kasy rozdawanej to powiem tyle. Są i tacy co nie pracują tylko robią dzieci i utrzymują się z tych 500+ dodatkowo dostają zasiłki dla bezrobotnych. Jak dla mnie powinny być ulgi od każdego dziecka, ale system jest niesprawiedliwy i utrzymuje darmozjadów i nierobów. Albo każdy korzysta albo nikt! Ci z jednym dzieckiem choć uczciwie pracują i płacą podatki, VATy, sraty to gó*wno dostają bo za duże dochody, a prawda jest taka że w tym kraju szary obywatel nigdy nie będzie miał za dużo dochodów bo ceny wszystkiego idą w górę.… Czytaj więcej »
Lubinianin
Lubinianin
8 miesięcy 28 dni temu

Nie przylesie panie redaktożże a os. Świerczewskiego. 😛

KK
KK
8 miesięcy 28 dni temu

Wzięła alimenty starszego syna więc mieli za co pić. Niech spotka ich karta, to nie jest matka. Szkoda tylko dzieci.

Dominika
Dominika
8 miesięcy 28 dni temu

Nie rozumiem dlaczego wszystkich ludzi wrzucają co niektórzy do jednego worka, 500 plus,wiele rodzin poprawnie korzysta z tych pieniędzy dla swoich dzieci i nie należy ich łączyc z patologią społeczna.

ciężko pracujący
ciężko pracujący
8 miesięcy 28 dni temu

Dokładnie kolego

najniższa krajowa i daje rade
najniższa krajowa i daje rade
8 miesięcy 28 dni temu

To prawda wszystko na to wskazuje że 500 to była pomyłka naszego rządu, chyba największa.

najniższa krajowa i daje rade
najniższa krajowa i daje rade
8 miesięcy 28 dni temu

Zgadzam się zlikwidować 500 plus to siegnoje za robote wezmą a nie za produkcję dzieci na skalę masową.

Ja
Ja
8 miesięcy 28 dni temu

To prawda doszło do tego że rodzą żeby dostać kase na picie straszne płakać się chce z naszego rządu bo każdy wie że to wymyślili żeby dostać głosy i dojść do koryta a teraz biedne dzieci za to płacą…..:(

Poie
Poie
8 miesięcy 28 dni temu

Łza się w oku kręci! Jak można byc taka tępa strzałą ? Brawo dla sasiadów, że zareagowali! Może nawet uratowali dziewczynkę, której 3 miesiące życia pewnie były podobne://

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy 28 dni temu

Wiedziałam po prostu wiedziałam że zaraz zlecą się troliszcze i będzie raban o 500+
Patologia jest , była i będzie – wszędzie ! Nie tylko w Polsce bo 500 + dali

Tomek
Tomek
8 miesięcy 28 dni temu

Patryjoto z tylka wyjety! Widze że wszystkich mierzysz swoją miarą.Brawo alkoholiku!!!

Patriota
Patriota
8 miesięcy 28 dni temu

Za 500 polskich złoty kupili głosy a te społeczeństwo alkoholików nierobów bierze i tak Jarek zwycięży. Pozdrawiam Patriota

JLB
JLB
8 miesięcy 28 dni temu

Nie spinajcie sie tak bo wam żyłka pęknie

TikiTaka
TikiTaka
8 miesięcy 28 dni temu

Jak widać patole mają się bardzo dobrze !!! Bardzo szkoda dziecka.Poza tym dalej degeneraci dostają 500 plus i jest wszystko ok.Tylko to nie ten przypadek.Mamusię dać do arabów a tatusia do fajnych panów.Kara kur..a jakaś musi być !!!!

Marek
Marek
8 miesięcy 28 dni temu

Poskakałbym im po głowach. Degeneraci

asu
asu
8 miesięcy 28 dni temu

Pępkowe widać było.

Ariadna
Ariadna
8 miesięcy 28 dni temu

Brak słów,trzy miesięczne dzieciątko z alkoholikami !!!!!! Dopiero teraz to wykryto !!!co się działo z malutką jak się urodziła? Nikt nie sprawdzał? Nie udawajmy ,że nikt niczego nie widział i nie słyszał.Ludzie rozglądajcie się dookoła , nie wolno się bać reagować !!!!!!

wpDiscuz