Pierwszego dnia pociągiem pojechało blisko 1,5 tys. mieszkańców

5315

W niedzielę, 9 czerwca, do Lubina wróciły połączenia kolejowe. Pasjonaci i miłośnicy kolei nie kryją radości. Tylko wczoraj w podróż pociągiem wybrało się 1488 osób.

Liczby mówią same za siebie – mieszkańcy czekali na kolej. Na pierwszym kursie, startującym już o 6.21 spotkaliśmy sporą grupę lubinian.

A z każdym kolejnym chętnych przybywało. Najbardziej obłożone były dwa kursy: startujący z Lubina o 14.20 oraz powrotny z Wrocławia do Lubina o 19.30. Podróżowało nimi wówczas kilkuset lubinian.

Przypomnijmy, że ze stacji w Lubinie odjeżdża dziennie 12 par połączeń do Wrocławia. Dokładny rozkład jazdy oraz ceny biletów TUTAJ.

Niektóre kursy obsługiwane będą przez nowoczesne składy Impuls 45WE, w których zamontowane są automaty biletowe z funkcją płatności zbliżeniowych. W części pociągów bilet musimy nadal kupować u konduktora, więc po wejściu na pokład, musimy go szybko odnaleźć. O tym, jak i gdzie na tę chwilę kupować bilety pisaliśmy więcej w ubiegłym tygodniu.

W wakacje sprawa się uprości. Przy wejściu na perony w Lubinie staną dwa biletomaty, w których wygodnie i szybko dokonamy zakupu.

A Wy wybraliście się już na przejażdżkę pociągiem?

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość