Oscarowe produkcje w Muzie

1

Dziś i jutro (2 i 3 marca) ostatnia szansa, by obejrzeć na wielkim ekranie nominowaną do Oscara „Zimną wojnę”. Zaś w środę 6 marca kino Muza pokaże tegorocznego zwycięzcę tej najważniejszej nagrody filmowej, czyli produkcję „Roma”.

„Zimna wojna”, fot. Łukasz Bąk

„Zimna wojna” to tegoroczny polski kandydat do Oscara. Film był nominowany do tej nagrody w trzech kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser i zdjęcia. Dziś już wiemy, że wszystkie te statuetki zgarnął film „Roma”, jednak i tak warto obejrzeć tę piękną polską produkcję.

Kino Muza przygotowało dwa pokazy specjalne. Dzisiaj, 2 marca, film zostanie wyświetlony o godzinie 14.15, a jutro, 3 marca, o godzinie 12.30.

„Zimna wojna” to historia trudnej miłości dwojga ludzi (Joanna Kulig i Tomasz Kot), którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Natomiast już w środę, 6 marca, w cyklu DKF meksykańska produkcja „Roma”, która w tym roku zdobyła trzy Oscary. To barwny portret konfliktów rodzinnych i społecznej hierarchii pośród politycznego chaosu, opowiadający historię młodych służących pochodzących z indiańskiego ludu Misteków. Cleo (Yalitza Aparicio) i Adela (Nancy García García) pracują dla niedużej rodziny w zamieszkiwanej przez klasę średnią dzielnicy Meksyku Romie. Pani domu, matka czwórki dzieci Sofia (Marina de Tavira) usiłuje uporać się z przedłużającą się nieobecnością męża, natomiast Cleo musi stawić czoło druzgocącej prawdzie. Czy zacznie przez to zaniedbywać dzieci Sofii, które kocha jak własne? Starając się nadać nowy sens miłości i poczuciu solidarności w kontekście hierarchii społecznej, gdzie klasa i rasa są ze sobą pokrętnie splecione, Cleo i Sofia po cichu zmagają się ze zmianami przenikającymi ich rodzinny dom w kraju, w którym dochodzi do starć między wspieraną przez rząd milicją a demonstrującymi studentami.

Szczegóły na temat pokazów można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość