Nikola Tarnowska na czele ogólnopolskiego rankingu

37

W Cottbus odbył się mityng międzynarodowy, który zgromadził na starcie blisko sześciuset lekkoatletów z Niemiec, Polski i Czech. Tradycyjnie, od 2001 roku, udział w zawodach tych brali lekkoatleci „Sokoła” Lubin. I tym razem lubinianie zapisali się w historii tych zawodów.

Nikola Tarnowska zwyciężyła w biegu na 60 metrów, wynikiem 7,75 poprawiając rekord mityngu. Warto wspomnieć, że wynik  podopiecznej trenera Mariusza Knulla, klasyfikuje ją na pierwszym miejscu w rankingu polskich sprinterek w kategorii młodszych juniorek U-18. Drugi  z podopiecznych trenera Karol Garbaczewski stanął w kategorii U-16, na drugim stopniu podium w skoku w dal (5,46), a także zajął V miejsce w biegu na 60 metrów (7,64). Miejsce na drugim stopniu podium wywalczyła również, podopieczna trenera Andrzeja Szczupaka, Julia Góreczna, która uzyskała wynik 9,51. Na uwagę zasługuje także VII miejsce Mai Makarowskiej  w biegu na 60 metrów (8,43).

Kolejnym startem zawodników „Sokoła” będą Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów rozgrywane 20-ego stycznia w czeskim Jabloncu.