Młodzi sportowcy deklasują konkurencję w… recytowaniu

0

Nie tylko wspaniałymi wynikami sportowymi, ale i niebanalnymi osiągnięciami w języku polskim mogą się poszczycić uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Lubinie. Wychowankowie placówki zgarnęli nagrody w konkursach recytatorskich we Wrocławiu i w Legnicy.

W sali teatralnej Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu odbył się XXII Dolnośląski Turniej Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej pod hasłem „Mamy Niepodległość”. Powiat lubiński, w kategorii klas 7 – 8 reprezentował uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Lubinie. Siódmoklasista Piotr Mielnik w konkursie finałowym zdobył tytuł Laureata.

Turniej miał wysoki poziom. Główny cel tegorocznej edycji turnieju to uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Metropolita Wrocławski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Kurator Oświaty.

Szkoła sportowa ma osiągnięcia także w Legnicy. W Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy odbył się Rejonowy Konkurs Recytatorski pt. „Niepodległa” dla uczniów klas IV – VI SP. I tutaj zwycięzcami konkursu zostali uczniowie Zespołu Szkół Sportowych: Mikołaj Klemaszewski z kl. Vc zajął I miejsce a Mateusz Monczak z kl. VI b miejsce III.

Źródło: Zespół Szkół Sportowych w Lubinie

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość