Metraco Zagłębie wiceliderem!

70

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin pewnie wygrały w derbowym meczu z KPR-em Jelenia Góra i awansowały na pozycję wicelidera rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet!

Lubinianki do stolicy Karkonoszy udały się jako faworytki i z tej roli wywiązały się znakomicie. Metraco Zagłębie Lubin wygrało w Jeleniej Górze 28:17, choć do przerwy prowadziło różnicą tylko dwóch bramek (14:12). Tak naprawdę, pomimo że lubinianki prowadziły do 40. minuty różnicą 2-3 bramek, to cały czas kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Prawdziwy nokaut rozpoczął się od 42. minuty. Od wyniku 15:18 do końca meczu miedziowe dały sobie rzucić tylko dwie bramki! Lubinianki już we wspomnianej 42. minucie wrzuciły piąty bieg, rzucając sześć bramek z rzędu i było po meczu. Ostatecznie Metraco Zagłębie wygrało w Jeleniej Górze różnicą aż jedenastu trafień i awansowało na drugie miejsce w tabeli PGNiG Superligi Kobiet!

Aż 12 bramek dla miedziowych zdobył duet Kinga Grzyb-Żana Marić. W derbowym spotkaniu zadebiutowały także dwie wychowanki Zagłębia Lubin, Adrianna Kurdzielewicz i Julia Bilik. Niestety okazałe zwycięstwo zostało też okpione kontuzją Zuzanny Ważnej. Obrotowa Metraco Zagłębia Lubin ma podejrzenie uszkodzenia więzozrostu w stawie barkowym.

KPR Jelenia Góra – Metraco Zagłębie Lubin 17:28 (12:14)

KPR: Ciesiółka, Hoffman – Załoga 5, Kobzar 4, Tomczyk 3, Bilenia 1, Jasińska 1, Kanicka 1, Koc 1, Oreszczuk 1, Maziarz, Skowrońska.

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 6, Załęczna 3, Buklarewicz 4, Ważna 3, Piechnik 1, Marić 6, Jochymek 2, Milojević 2, Malta 1, Kurdzielewicz, Bilik.