Maria Skłodowska-Curie w Kinie Konesera

To nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety – tym razem w Kinie Konesera w lubińskim Heliosie będzie można obejrzeć film „Maria Skłodowska-Curie”. Dla naszych Czytelników mamy dwa pojedyncze bilety na ten film. 

Konkurs rozstrzygnięty. Bilety wygrały Olimpia Olczak i Zofia Stasiak. Gratulujemy!

Seans w kinie zaplanowany jest na jutro, 3 sierpnia, o godzinie 18. Dwie pierwsze osoby, które dziś (2 sierpnia) o godzinie 13.30 zadzwonią do naszej redakcji pod numer 516 016 166 otrzymają pojedyncze zaproszenie na ten film.

Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów.

Operatorem projektu Kultura Dostępna jest Narodowe Centrum Kultury. Systemowe rozwiązanie służyć ma niwelowaniu barier kompetencyjnych, finansowych, szczególnie dla grup narażonych na wykluczenie. Dzięki temu we wszystkich kinach Helios na terenie całej Polski w każdy czwartek o godzinie 18:00 odbywają się specjalne pokazy polskich filmów, na które bilety kosztują tylko 10 zł.

Opis filmu:

„Maria Skłodowska-Curie” to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.

W kolejnych tygodniach w Kinie Konesera będzie można obejrzeć: 10 sierpnia – Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham, 17 sierpnia – Amok, 24 sierpnia – Ostatnia Rodzina, 31 sierpnia – PolandJa.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz