LUKS wraca z Głogowa z trzema punktami

Choć inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu LUKS Ziemi Lubińskiej Czerniec nie była wymarzona pod względem wyniku, bo sportowo podopieczne Janusza Przybyło prezentowały się dobrze to już kolejny mecz wynagrodził im stracone punkty. W Głogowie LUKS pokonał tamtejszy Chrobry 2:1.

Zespół z naszego miasta szybko stracił bramkę. Już w 10. minucie Chrobry Głogów prowadził 1:0. Do końca tej części meczu Ziemia Lubińska grała bardzo solidnie w obronie, a dodatkowo Agnieszka Woźniak jak za każdym razem była pewnym punktem zespołu między słupkami. W przerwie meczu podopieczne Janusza Przybyło miały okazję do szybkiej analizy i po powrocie na murawę szybko udowodniły, że są zespołem lepszym. W 57. minucie do remisu doprowadziła Monika Marczuk. Lubinianki nacierały i szukały okazji do kolejnych celnych trafień. W 81. minutę wynik ustanowiła Paulina Dul i Ziemia Lubińska Czerniec wyszła z tej konfrontacji zwycięsko. Ten rezultat dał na chwilę obecną naszej ekipie trzecie miejsce z dorobkiem 28 punktów.

Kadra LUKS Ziemi Lubińskiej Czerniec: Agnieszka Woźniak – Kalina Plekan, Katarzyna Pękala, Nikola Wiśniewska, Paulina Kruk – Oliwia Klimek, Kinga Koronkiewicz, Paulina Dul, Amelia Parzyńska (70′ Magdalena Malinowska) – Anna polewczyk, Monika Marczuk (66′ Nikola Tłumak)

16.kolejka III ligi kobiet, grupy dolnośląskiej
Chrobry Głogów – LUKS Ziemia Lubińska Czerniec 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 10′ , 1:1 Monika Marczuk 57′, 1:2 Paulina Dul 80+1′

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Kobiecy Futbol
Kobiecy Futbol
11 miesięcy 6 dni temu
Na ziemiach polskich kobiety zaczęły uprawiać piłkę nożną już na początku XX wieku. Naturalnie ich gry miały wówczas charakter wyłącznie towarzyski i nieoficjalny. Najczęściej były to pojedyncze mecze, rzadziej turnieje, jednak nie miały one charakteru zorganizowanych rozgrywek. We wrześniu 1921 roku utworzono w Poznaniu pierwszy w historii kobiecy zespół piłkarski, jako jedną z sekcji Towarzystwa Sportowego Unja Poznań, a zdjęcia futbolistek zamieszczono w lokalnej prasie. W roku 1957 odbył się mecz Kolejarz Katowice – Czarni Szczecin (4:0), który zapowiadany był jako pierwszy w historii kobiet w Polsce. W kolejnych latach organizowano mecze towarzyskie lub pokazowe kobiet. W 1971 roku w… Czytaj więcej »
Kibic z Głogowa
Kibic z Głogowa
11 miesięcy 6 dni temu

Oglądałem z ciekawością poczynania obu drużyn i mogę powiedzieć że piłkarze powinni się przyglądać jak walczą dziewczyny w meczach o punkty . Obie drużyny zrobiły krok do przodu i to mnie cieszy że ta piłka kobieca się rozwija w dobrym kierunku . Jest spokój i można przyjść z dzieckiem i normalnie spędzić czas dziękuję.

Malina
Malina
11 miesięcy 6 dni temu

Braw jeszcze raz brawo za walkę do końca o zwycięstwo i ważne punkty. Tak trzymać i nie zwalniać do końca !!!

DLU81
DLU81
11 miesięcy 6 dni temu

Wielkie brawa i gratulacje dla Was dziewczyny !!! Walka do końca i wywiezione z Głogowa zasłużone trzy punkty !!! 🙂

Kaczan
Kaczan
11 miesięcy 6 dni temu

CHROBRY GŁOGÓW !!!

wpDiscuz