Lubin zachęca: przyjedź tu i zamieszkaj

Władze Lubina będą zachęcać mieszkańców regionu do przyjazdu do naszego miasta, a w dalszej perspektywie, żeby tu zamieszkać. – Na początek będziemy namawiać, żeby przyjechać do Lubina w niedziele wolne od handlu, odwiedzić nasz park, Muzeum Historyczne, przyjść na rynek, w którym od wiosny w weekendy zawsze będzie się coś działo, czy w lecie skorzystać z basenów odkrytych – mówi Jacek Mamiński, rzecznik prasowy prezydenta Lubina.

Kampania reklamująca Lubin ma ruszyć wiosną. Władze miasta wykorzystają to, że od marca tego roku w dwie niedziele w miesiącu będzie obowiązywał zakaz handlu. Zamiast pójść do galerii handlowej będzie więc można wybrać się na przykład do Lubina.

– Będziemy zachęcać mieszkańców Dolnego Śląska, by właśnie tutaj spędzili wolną niedzielę, w inny niż zazwyczaj sposób – dodaje Mamiński, wyliczając atrakcje, które będą na nich czekać w Lubinie. – To między innymi park z zoo oraz figurami dinozaurów, do którego wstęp jest bezpłatny, rynek, który właśnie jest kończony, a na którym w sezonie letnim w weekendy zawsze będzie się coś działo, ekspozycja w Muzeum Historycznym (piszemy o niej TUTAJ), hala widowiskowo-sportowa i imprezy w niej organizowane, a w lecie odkryty basen z podgrzewaną wodą, chyba jedyny taki w regionie, zaś w zimie lodowisko – mówi.

Atrakcyjna dla przyjezdnych z innych miast ma być też bezpłatna komunikacja publiczna. A w drugiej połowie roku także strzelnica sportowa, która ma powstać w okolicach hali widowiskowo-sportowej.

– Mamy naprawdę wiele do zaoferowania i jesteśmy miastem z wieloma wygodami. W dalszej perspektywie może część osób, które przyjadą do nas w niedzielę, zainteresuje się zamieszkaniem w Lubinie – dodaje Mamiński. I do tego zachęcać też będzie kampania promocyjna miasta pod hasłem „Zamieszkaj w Lubinie”.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Dzień porażki już bliski
Dzień porażki już bliski
11 miesięcy 7 dni temu

CZYTAJCIE PORTAL e-*l*egnick*ie.pl WYNIKI SONDY NA 4,5 TYSIĄCU MIESZKAŃCÓW JASNO MÓWIĄ ŻE RR PRZEGRA – I STĄD TE OCIEPLANIE WIZERUNKU!! OBŁUDA PANIE PREZYDENT!!!!

Tomek
Tomek
11 miesięcy 7 dni temu

A przepraszam co takiego Lubin ma do zaoferowania?
Polkowice – ciągle nowe fabryki i miejsca pracy, Głogów – otworzyli port z Mariną, budują Teatr, Park Survivalowy.
A tutaj u nas? Plastikowe Dinozaury, betonowa galeria i ogromne zadłużenie miasta, szkoda słów.

Alboroto
Alboroto
11 miesięcy 7 dni temu

Jesli ktos chce szybko przeniesc sie na tamten swiat, to tylko w Lubinie. Arsen i kadm za darmo do wdychania w powietrzu, miasto dziura i syf nie do wytrzymania.

eryk
eryk
11 miesięcy 7 dni temu

Mam propozycję bardzo chwytnego hasła, ludzie będą walić drzwiami i oknami: „Przyjedź do Lubina tu znajdziesz pracę”…………… he,he, he!

Roman Kozlowsky
Roman Kozlowsky
11 miesięcy 8 dni temu

Każdy normalny i przyjazny mieszkańcom Prezydent wydałby 15 mln złotych na uzbrojenie strefy ekonomicznej tj na drogę dojazdową, media w postaci wody, gazu, kanalizacji i doprowadzenia prądu. Dałoby to fundament do pracy dla setek osób. Jednak u nas wolą wydać 15 mln na strzelnicę dla kilkunastu osób. Do tego robią pijar, że warto tu zamieszkać. Robercie Ludzie nie ryby, swój rozum mają. Do zobaczenia przy urnie.

referendum
referendum
11 miesięcy 8 dni temu

Czy masz dość polityki prezydenta Raczyńskiego i jego ekipy?
ZIELONA łapka = tak, mam dość
CZERWONA łapka = nie, jest super

Lucyna31
Lucyna31
11 miesięcy 8 dni temu

Jak ktoś chce znaleźć prace, to ją znajdzie. Reszta będzie wylewać jad w komciach na lubin.pl…

Tomasz Sopecki
Tomasz Sopecki
11 miesięcy 8 dni temu
Praca owszem jest, ale nie taka jak w Legnicy na strefie, w Polkowicach, w Środzie Śląskiej czy Nowej Soli. Tam jest wszędzie jest praca na strefie w księgowości, logistyce, zaopatrzeniu, produkcji. W Lubinie jest praca dla nielicznych na kopalni i dla pozostałych w marketach i Galerii. Powiedz mi, jak kobieta ma się zająć dziećmi czy planować założenie rodziny gdy pracuje w soboty i niedziele do 22:00 albo w dni powszednie do 20:00.?! Mając czy planując dziecko wypadałoby się nim zająć, siąść przy lekcjach, wyjść na spacer czy iść na wywiadówkę. Nie da się tego zrobić pracując do 20:00, albo na… Czytaj więcej »
MarO
MarO
11 miesięcy 8 dni temu

Trzeba było się uczyć maruderzy, a nie. Pracy jest od cholery, ale lepiej odpalić kompa, włączyć lubin.pl i narzekać w komentarzach. Odpalać pracuj.pl, OLX i szukać roboty nieroby niezadowolone 😀

animator rozrywki
animator rozrywki
11 miesięcy 8 dni temu
Do „optymisty” ludzie z zewnątrz może się nabiorą, ale jeśli po przeprowadzce do Lubina ktoś nie załatwi pracy w KGH-u to taka rodzina szybko dojdzie do wniosku że to był błąd i będzie szukała innego miejsca do życia. Tu nie ma alternatyw dla tej firmy (wszyscy mieszkający tutaj już to wiedzą). Wystarczy popatrzeć nie wiele dalej na sąsiadów jak mają zdywersyfikowane miejsca pracy. Włodarze dostrzegają problem wyludniania miasta i dobrze tylko stosują nie właściwie narzędzia. Chcą tu ściągnąć dodatkowych mieszkańców też dobrze tylko gdzie będą pracować, za co żyć? Uważam że samo „ściągnięcie majtek” na dłuższą metę nie zadziała, nie… Czytaj więcej »
piszę jak jest
piszę jak jest
11 miesięcy 8 dni temu

Zapraszamy bo mamy piękny dworzec PKP i PKS czyli łatwo do nas można dojechać i pojechać do wszystkich stron Polski, Rynek z pięknym kamienicami tętniący życiem z mnóstwem kawiarenek, pubów , nowo otwartą graciarnię znaczy „muzeum historyczne”, kolejna atrakcja to wspaniale powietrze z Kłopotowskiego wysypiska, no i najważniejsze tyle pracy w fabrykach „Lubińskiej specjalnej strefie ekonomicznej ” że nawet nie ma komu tam pracować

Grum
Grum
11 miesięcy 8 dni temu

„Lubin zachęca: przyjedź tu i zamieszkaj” …. ukraińcu.

hasehase
hasehase
11 miesięcy 8 dni temu
Układy gangsterów z policją, brak jakiejkolwiek rozrywki dla młodzieży w wieku 18-25, statystyczna policja, miasto w nocy puste, bo ludzie się boją chodzić, stare Janusze ciągle narzekają, zabierają miejsca w kolejkach u lekarzy, służba zdrowia na poziomie PRL’u (nie biorąc pod uwagi szpitalu MCZ, ale to jest szpital dla VIP’ów i miedziokopów), stagnacja sportowa, brak uczelni, edukacja na żałosnym poziomie, nauczyciele przychodzący do pracy na fochu, wszędzie narkotyki (co drugi małolat dzwoni i ma, policja dobrze o tym wie, ale układy są ważniejsze), brak fabryk, miejsc pracy więcej dla ukraińców niż dla lubinian. Mam jeszcze wymieniać? Miasto ręką rękę myje,… Czytaj więcej »
jupiter
jupiter
11 miesięcy 8 dni temu
Jak można mieć tak wielką władzę i tak degradować miasto, tragedia, tyle lat u steru, żadnych poważnych pomysłów – bo budowa hali czy postawienie dinozaurów do takich nie należą, poza tym hala była potrzebna i mogła powstać jakieś 10 lat wcześniej – wszystko na kredyt, czy nikt w UM nie słyszał o projektach dotowanych, są tam jacyś specjaliści? świat idzie do przodu, ba, choćby takie Polkowice nie opierają się tylko na KGHM, tu nie trzeba wielkich myślicieli, tylko nowych ludzi, którym będzie się chciało pracować, a nie tylko grać na saksofonie i raczyć różnego rodzaju trunkami, mając taką władzę (potakiwacze… Czytaj więcej »
wsiok
wsiok
11 miesięcy 8 dni temu

Gmina wiejska Lubin ma dla nowych mieszkańców do wylosowania laptopy itd. Lubin nowym mieszkańcom proponuje darmowe lekcje gry na saksofonie prowadzone przez kogoś, kto się podszywa pod prezydenta miasta i sprząta w gabinecie prezydenta ( patrz: zdjęcia gabinetu na tym portalu). Wybór należy do Ciebie ! Saksofon trzeba mieć własny czy tylko ustnik ?

Rolnik szuka ciągnika
Rolnik szuka ciągnika
11 miesięcy 8 dni temu

W tym mieście to się nawet nie opłaca hodowla jedwabnika !!! Tyle w tym temacie i temacie naszego miasteczka.

Rocky
Rocky
11 miesięcy 8 dni temu

DO makler
No jak to gdzie?? W rzadowych Wiadomościach TVPis podawali

optymista
optymista
11 miesięcy 8 dni temu
Dziwne, że opinia osób spoza Lubina jest zgoła inna niż jego mieszkańców. Ludzie zauważają, że małymi kroczkami, ale jednak coś zaczyna się w tym mieście dziać dobrego. Na pewno nie mogą narzekać fani sportu – które miasto w Polsce posiada 4 kluby z różnych sportów zespołowych w najwyższej klasie rozgrywkowej? Mniej popularne sporty również się prężnie rozwijają (rugby, tenis stołowy, badminton, squash). Uważam, że jest to bardzo dobry trend i naprawdę jest co robić. Basen w tym roku również ma być powiększony o dodatkową część rekreacyjną. Temat darmowej komunikacji jest już znany i pozytywnie komentowany w innych powiatach. Przez to… Czytaj więcej »
Lubin__
Lubin__
11 miesięcy 8 dni temu

Ktokolwiek wygra wybory (mam nadzieję że ludzie podziekują brygadzie RR, bo zmarnowali swój czas) musi zrobic dwie rzeczy:
1. Strefa ekonomiczna, inwestorzy
2. Sprzedawac ziemie pod domy za półdarmo, żeby ludzie chcieli się tu budowac.

Inaczej to miasto upadnie. Prognoza GUS mówi o spadku liczby mieszkańców do 50 tysięcy w najbliższych latach! Trzeba odwrócic ten trend, bo inczej będzie po Lubinie.

karol
karol
11 miesięcy 8 dni temu

Wolę Polkowice, też ładne miasto, a w pracy można przebierać: sama strefa i jeszcze kopalnie w koło oraz duże zakłady przy ZG Rudna i ZG Polkowice, zresztą tu nie mają rąk do pracy, dlatego tak dużo ludzi z Lubina dojeżdża dzień w dzień do pracy, po co dojeżdżać skoro można się przeprowadzić?……. do Polkowic!

Ja
Ja
11 miesięcy 9 dni temu
Potega gospodarcza wynika z produkcji.Fabryki, w ktorych produkuje sie dobra tanią sila robocza.Sam Volkswagen ma wieksze obroty w mld euro niz budzet Polski w zl.To sa dwa rozne swiaty.Samej nadwyzki z eksportu maja 200 mld euro ponad to 2 razy wiecej niz budzet Polski.I to jest 4 gospodarka swiata.Reszta gigantow gospodarczych Japonia 3 miejsce Chiny 2 i USA na czele.Nie ma co porownywac ale np Korea Poludniowa tez wazny gospodarczo kraj na swiecie producent licznych dobr i technologii , przemysl samochodowy itp i tylko 25 mln mieszkancow.W Polsce brakuje gospodarza i myslacych politykow.Do tego spoleczenstwo jest niezdolne do zgody i… Czytaj więcej »
hayer
hayer
11 miesięcy 8 dni temu

Możesz podać źródło tych rewelacji ? 😀

Rocky
Rocky
11 miesięcy 9 dni temu

W biedronce płacą 4 tys, w Lidlu 4,8 to jeszcze mało???,,, diabełki to ile wy chcecie zarabiać???
W Lubinie mamy Raj, a jak sie komus nie podoba to baj baj

Makler
Makler
11 miesięcy 8 dni temu

4 tyś w biedrze gdzieś ty takich bajek się nasłuchał ..

lubinianin1957_
lubinianin1957_
11 miesięcy 9 dni temu

No wlasnie w tym problem, że ludzie robią baj baj i z roku na rok miasto się kurczy

Kaśka
Kaśka
11 miesięcy 9 dni temu

Nie ma tu perspektyw ma życie. Jak nie pracujesz w kopalni to dojeżdżasz do roboty do dpl dle itd dla kobiet bez znajomosci to tylko galeria na zlecenie cały tydzień za najniższa krajowa albo kasa w markecie. Full miejsc do wydawania kasy tylko skąd ja brać. My uciekamy za granice. Tu nie ma co siedzieć.

Naszaszkapa
Naszaszkapa
11 miesięcy 9 dni temu
Z tego co widzę na tym forum bolączką Lubina jest brak zakładów pracy. Dziwi mnie to bardzo bo miejscowość z takimi atutami jak: lotnisko, drogi dwupasmowe, bliskość takiego ośrodka jak Wrocław, czy granic zachodniej i południowej są bezsprzecznymi czynnikami przyciągającymi i generującymi tzw. duży biznes w postaci przemysłu czy dużych zakładów, a tu? A tu nic! Czy to ignoranctwo, zła wola, a może nieudolność? Dodać do tego że sam Lubin jest dość dużym miastem (ręce do pracy) z aspiracjami dalszego rozwoju, podobno (który znikąd, samych chęci czy zapału się nie weźmie). Jak wynika z tytułu artykułu włodarze chcą ściągać dodatkowe… Czytaj więcej »
TC
TC
11 miesięcy 9 dni temu
Zmiana zapewne będzie, ale mam wątpliwości, czy na lepsze, bo nie ma za bardzo na kogo głosować. Zgadzam się z komentarzami – w Lubinie nie ma perspektyw. Poza kopalnią, ciężko tutaj o dobrze płatną pracę, są za to jakieś parki, galeria, miejsca gdzie można pójść raz czy dwa razy w miesiącu. Wieczorami nie ma gdzie wyjść, nie ma rozrywki. Co prawda jest kilka barów, ale ciężko nazwać to porządnymi knajpami, gdzie szybciej można dostać w zęby, niż zimne piwo. Zastanawiam się co mnie trzyma w Lubinie i odpowiedź brzmi – nic. Za kilka lub może kilkanaście lat wydobycie przesunie się… Czytaj więcej »
DerekM Canada
DerekM Canada
11 miesięcy 9 dni temu

Porazka na tym forum,ludzie ktorzy nie maja pojecia powinny nie uzywac komputer.W lubinie trafil sie dobry prezydent co najwazniejsze bez partyjny ku…..a jakie miasto nie jest na credytach bylem widzialem Uwazam jak na lubin takie male miasto jest super.

Derek
Derek
11 miesięcy 9 dni temu

DerekM Canada

Roman Kozlowsky
Roman Kozlowsky
11 miesięcy 9 dni temu
Robercie i jego świta. Wasz czas się kończy. 16 lat na stołku Prezydenta- kończ wać Pan i wstydu oszczędź.. Ile w tym czasie powstało nowoczesnych zakładów w mieście ?, przyjmujących do pracy mieszkańców miasta i gminy !? Jesteście Towarzyszu oderwani od rzeczywistości. Wsze (Twojej świty) niebotyczne zarobki zasłoniły wam oczy. Tylko byście się bawili na basenie,halach, kortach i strzelnicach. Dobry gospodarz widzi dalej niż czubek własnego nosa. Dobry gospodarz użyłby argumentu. „Przyjedź do Lubina – bo tu jest praca! tu zarobisz na mieszkanie i na wykształcenie dzieci” Niestety Ty Wać Pan nie masz takich argumentów. Ty bijesz pianę. Przez 16… Czytaj więcej »
Lubinianin dojeżdzający do pracy do Wrocławia
Lubinianin dojeżdzający do pracy do Wrocławia
11 miesięcy 9 dni temu
Panie Raczyński i Pana świto czy czytacie komentarze? Czy nie widzicie czego potrzeba w tym mieście ludziom do normalnego życia? Czy zdajecie sobie sprawę, że rządzicie miastem NIEWYKORZYSTANYCH SZANS? A wiecie dlaczego? Bo setki młodych, wykształconych ludzi zostaje i osiedla się we Wrocławiu, Poznaniu, tam płaci podatki, chodzi do pracy.. zamiast… właśnie.. wrócić do Lubina, pracować w nowoczesnej strefie ekonomicznej, w nowoczesnych międzynarodowych firmach, zakładać rodziny, płacić podatki, bawić się i wydawać pieniądze w Lubinie. Popatrzcie gdzie jest dzisiaj Legnica, Środa Śląska, Wrocław, Polkowice… ilu Lubinian codziennie dojeżdza tam do pracy, bo woli godnie zarobić, w zgodzie z doświadczeniem i… Czytaj więcej »
wiewór
wiewór
11 miesięcy 9 dni temu

Trolle Trolle Wszędzie Trolle!!!

enon
enon
11 miesięcy 9 dni temu

Ja od 3 lat studiuję i mieszkam we Wrocławiu. Darmowa komunikacja miejska w stolicy Dolnego Śląska? Zapomnij. Nowoczesna hala, masa parków, darmowe parkingi? Człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego 🙂

minus
minus
11 miesięcy 9 dni temu

najbardziej rozbawił mnie rynek

enon
enon
11 miesięcy 9 dni temu

Przestańcie już z tym rynkiem, przecież się buduje. Jak oddadzą do użytku to ta część miasta w końcu odżyje!!!

lubinianin1957_
lubinianin1957_
11 miesięcy 9 dni temu

Jak niby odżyje? Widziałeś w życiu normalny rynek? Czemu taki normalny rynek żyje? Bo sa tam knajpy. W Lubinie będzie zaś betonowy plac i bloki mieszkalne wokół. Czemu ludzie mieliby tam przychdzić skoro tam nic nie ma? Różnica jedyna będzie taka, że zamiast dziury będzie pusty wybrukowany plac.Lubin jest idealnym przykładem jak można sp,,,lić potencjał miasta przejadając pieniądze z KGHM, nie inwestując nic w przyszłość. Za chwile mieszkańców będzie juz 70 tysięcy i pikujemy dalej w dół.

Rocky
Rocky
11 miesięcy 9 dni temu

Za horyzontem POnura rzeczywistość – nie ma tam żadnej ludzkiej życzliwości ludzi traktuje się jak bankomat.A wszystkie drogi prowadzą do Lubina i można tu wlać nowa energię optymizm i skorzystać z daru jakim jest Raj.Wiec „Szczęśliwej drogi już czas”,,,

Ame
Ame
11 miesięcy 9 dni temu

Tym razem nic o aniołkach i diabełkach?? Wszystko w porządku?

JasioWędrowniczek
JasioWędrowniczek
11 miesięcy 9 dni temu

Ooo to będzie kolejna „Strzelnica”? Szkoda, że tą na Przylesiu zniszczono ale skoro ma być kolejny park w Lubinie to jestem za! Jak najwięcej zieleni.

MAREK
MAREK
11 miesięcy 9 dni temu

Dalej sie zastanawiam kiedy bedzie wrescie uruchomiony ten nasz fajny zalew Małomicki .Jakoś cicho sie zrobiło od lat, Czy władze wrescie coś pomyslą nad tym tematem sami wiecie ze tego wlaśnie brakuje Lubinowi jak „KANI DŻU” wEŚCIE TO WRESCIE NA TAPETE.

Luzak
Luzak
11 miesięcy 8 dni temu

Zalew Małomicki nie będzie uruchomiony już nigdy. I nie daj się nabrać lokalnym politykom na przedwyborcze w tym temacie obietnice. Miejsce dawnego Zalewu natura zabrała sobie i zrobiła tam las. W zeszłym roku w czasie spaceru nawet sarnę tam widziałem. Uważam, że nikt się nie zgodzi na wycięcie tylu drzew – to nie Puszcza Białowieska 😛 poza tym koszt uszczelnienia terenu, żeby znowu woda nie wsiąkła, byłby ogromny.
Moim zdaniem, bardziej realne jest zagospodarowanie zbiornika wodnego po Piaskowni Obora, gdy już zakończą jego eksploatację.

historyk
historyk
11 miesięcy 9 dni temu

Przecież jakiś czas temu na tym portalu opisywany był projekt zalewu rekreacyjnego tworzonego z deszczówki spływającej z budowanej S-ki. Jest duża szansa, że już w przyszłym sezonie będziesz się mógł popluskać w wodzie z dodatkiem startych opon i asfaltu, okraszonych rożnymi dodatkami ze spalin.

Kopet
Kopet
11 miesięcy 9 dni temu

Nowe mieszkanie w Lubinie to 4500zł za metr. Rynek pracy praktycznie żaden. Nowe mieszkanie we Wrocławiu można kupić już za 5500zł za m2, a możliwości nieporównywalnie większe. Pan Raczyński niech się modli, żeby nie pouciekali chociaż ci, którzy teraz mieszkają w Lubinie…

pAWEŁ
pAWEŁ
11 miesięcy 9 dni temu

kTOŚ BĘDZIE CHCIAŁ ZAMIESZKAĆ BO MAMY BASEN PODGRZEWANY LUB DINOZAURY. ŚMIECHU WARTE.STWÓRZCIE STREFĘ EKONOMICZNĄ , JAK POLKOWICE CZY LEGNICA. MIEJSCA PRACY PRZYCIĄGAJĄ LUDZI A NIE TAKIE „ATRAKCJE”

Anton
Anton
11 miesięcy 9 dni temu
Żeby zachęcić ludzi do zamieszkania w Lubinie, potrzebne są przede wszystkim miejsca pracy i tanie mieszkania. Praca -poza KGHM =jest raczej nisko płatna, więc należałoby zachęcić ludzi tanimi mieszkaniami – możliwymi do utrzymania przy niewysokich zarobkach. Niestety w Lubinie rządzi deweloperka i mieszkania używane – w obu przypadkach zazwyczaj potrzebny jest kredyt na zakup, a nie wszyscy mają zdolność do jego uzyskania. Nie ma mieszkań TBS,gdzie wpłaca się ok. 30% wartości mieszkania. Nie ma mieszkań spółdzielczo-lokatorskich (podobny system jak w TBS), ani planów budowy w programie Mieszkanie +. Uważam, że plastikowe dinozaury, skromny rynek, czy tym bardziej strzelnica nie przyciągną… Czytaj więcej »
J.k
J.k
11 miesięcy 9 dni temu

Poniosła Ich wyobraźnia

hehehe
hehehe
11 miesięcy 9 dni temu

Artykuł z gatunku „fictions”.. najpoważniejszy pracodawca, przemysłowy kolos na który opiera się miasto i region czyli KGHM ma w tej chwili poważne kłopoty finansowe. Związane są one z nietrafionymi inwestycjami zagranicznymi oraz obciążeniami podatkowymi i koniecznością spłaty pewnych zobowiązań finansowych. Nie wiadomo jeszcze jak to się skończy, a różowo to nie wygląda. Czy ktoś piszący ten artykuł zdaje sobie sprawę z tego co by się stało przy wariancie niekorzystnym gdyby KGHM stał się bankrutem ?

animator rozrywki
animator rozrywki
11 miesięcy 9 dni temu

Najpierw trzeba się postarać o zakłady pracy tak jak zrobiły to sąsiednie Polkowice, Legnica czy Środa Śląska. To błąd: ekonomiczny, społeczny oraz strategiczny uuzależnienie od jedynej kopalni (które de facto są bliżej Polkowic). Lubin to miasto na zakupy a w takim mieście się nie mieszka tylko przyjeżdża….. na zakupy. W dużych zakładach mieli dobrą pracę mieszkańcy oraz firmy a i miasto pewnie też by skorzystało. Ja też myślę o wyprowadzce, nie pracuję w kopalni, nie mam tu przyszłości 🙁

Rocky
Rocky
11 miesięcy 9 dni temu

no i o co tyle wycia,,,diabełki, jak pisze Tomek praca jest, że do 22? to co, więcej zarobią. Lekarze górnicy pielęgniarki pracują też w nocy i nie placzą, beksy

Tomasz Sopecki
Tomasz Sopecki
11 miesięcy 9 dni temu

Przyjedź i zamieszkaj w Lubinie. Jeżeli jesteś kumpel bezpartyjnych to załatwimy Ci pracę. Jeżeli nie, to zapraszamy do pracy w Marketach i Galerii w soboty do 22:00. Pamiętaj, że w ramach relaksu proponujemy Ci codziennie o 12:00 wysłuchanie hejnału Lubińskiego granego na saksofonie.

Rocky
Rocky
11 miesięcy 9 dni temu

Skoro wam tak źle to nikt na siłe was tu nie trzyma ,,,diabełki, zawsze mozecie spakować walizki i wyjazd gdzie oczy poniosą

Borys
Borys
11 miesięcy 9 dni temu

Rowerzysta się znalazł !!Pewnie z Disco Polo się przeprowadziłeś i masz pozwolenie na parkowanie w muzeum

robert
robert
11 miesięcy 9 dni temu

Powinno brzmieć hasło zamieszkaj i zaparkuj w rynku.

Mieszkaniec centrum
Mieszkaniec centrum
11 miesięcy 9 dni temu

Przyjdź ale rowerem bo samochodu w rynku nie zaparkujesz. Chyba ze masz malucha to w muzeum na poddaszu

gdzie strefa?
gdzie strefa?
11 miesięcy 9 dni temu

Zacznijcie w końcu zachęcać inwestorów do otwierania tu biznesu!!! Dla każdego stworzyć ogromne ulgi podatkowe i nie muszą to być tylko i wyłącznie duzi zagraniczni inwestorzy. Polscy przedsiębiorcy, nawet ci najmniejsi też szukają miejsc pod inwestycje

Adam
Adam
11 miesięcy 9 dni temu

Zapraszamy. Nigdzie indziej nie będziesz miał tak popękanych ścian, wyziewów z kopalni i oparów ze zbiornika poflotacyjnego. No i oczywiście duzo wyższych cen, poczynając od nieruchomości a kończąc na usługach ze względu na wysoka średnia wynagrodzeń pracowników kopalni.

wpDiscuz