Józiu i Stefa w opałach

„Wnuczku! Zadbaj o bezpieczeństwo swoich dziadków!” – pod taką nazwą odbył się konkurs zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Lubinie dla uczniów lubińskich szkół. Miał on uświadomić seniorom i ich wnukom, na jakie zagrożenia narażone są starsze osoby. Laureaci konkursu zaprezentowali zwycięskie scenki teatralne i wokalne w Muzie podczas Przeglądu Form Literackich.

Uczniowie biorący udział w konkursie, musieli w krótkich scenkach zaprezentować rady dla dziadków i babć, aby ci mogli ustrzec się przed nieuczciwymi osobami, które tylko czyhają na oszczędności ich życia.

– Jak zwykle lubińscy uczniowie i przedszkolaki nas nie zawiedli i wykazali się ogromną kreatywnością oraz zaangażowaniem – mówi sierż. Agnieszka Zawadzka z lubińskiej policji.

W konkursie wzięło udział 11 grup, a komisja po burzliwych naradach nagrodziła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 8 za utwór „Dzień, godzina włamu” oraz przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 13 za inscenizację pt. „Józiu i Stefa w opałach”.

Zwycięzcy zaprezentowali się na scenie Klubu pod Muzami podczas Przeglądu Form Literackich organizowanego przez Dom Pobytu Dziennego Senior.

– Wszystkie zgłoszone grupy zostały sfilmowane, a obejrzeć je będzie można już niedługo na stronie internetowej lubińskiej komendy – dodaje sierż. Agnieszka Zawadzka.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz