Jesień z Niepodległą w Ścinawie

W tym roku świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W specjalny sposób te ważne dla naszej ojczyzny wydarzenia upamiętni Ścinawa. Przygotowano trzydniowy, gminno-powiatowy Festiwal „Jesień z Niepodległą”. Wszystkie atrakcje w ramach festiwalu będą bezpłatne.

W piątek, 9 listopada, o 8.30 dzieci i młodzież wezmą udział w Konkursie Piosenki Patriotycznej, Harcerskiej i Żołnierskiej, który odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki w Ścinawie.

10 listopada o godz. 16 w CTiK odbędzie się wernisaż połączony z wręczeniem nagród za udział w konkursie plastycznym „Nie zapomnij skąd pochodzisz”.

Główne uroczystości zaplanowano jednak na niedzielę, 11 listopada. O godzinie 11 rozpocznie się msza w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Po nabożeństwie delegacje złożą kwiaty pod Pomnikiem Pamięci, a około 13 odbędzie się symboliczny spacer z marszałkiem Piłsudskim. Na wszystkich uczestników uroczystości czekał będzie ciepły poczęstunek: grochówka pod chmurka na terenach zielonych przy CtiK.

Chwilę później, bo już o 14, w sali widowiskowej ścinawskiego CTiK rozpocznie się Dyktando Niepodległościowe. Tekst konkursowy przeczyta Marek Piekarczyk – wokalista i autor tekstów, rockman, znany przede wszystkim z występów w zespole TSA, a także jako juror telewizyjnego show „The Voice of Poland”. Po dyktandzie odbędą się występy laureatów piątkowego konkursu wokalnego, a następnie pokazy taneczne Studia Balans, działającego przy CTiK.

O godz. 16.15 Zaczarowana Kurtyna zaprezentuje program teatralny pt. „Nasza Niepodległa”. Później sekcja tkacka CTiK pokaże gobelin wykonany z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. O godz. 17 odbędzie się występ Zespołu Folklorystycznego Ziemi Ścinawskiej, po którym nastąpi wręczenie nagród laureatom Dyktanda Niepodległościowego.

Ukoronowaniem gminno-powiatowego Festiwalu „Jesień z Niepodległą” będzie koncert Marka Piekarczyka. Artysta zaprezentuje przygotowany specjalnie na ten wyjątkowy dzień projekt autorski „Marek Piekarczyk – akustycznie”. W CTiK usłyszeć będzie można piosenki Tadeusza Nalepy, Krzysztofa Klenczona, Andrzeja Zauchy i innych artystów, którzy zapisali się na kartach historii muzycznej naszego kraju.

AUTOR: Zygmunt Kogut/scinawa.pl

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz