Jednak postawią światła. Będzie w końcu bezpiecznie?

Na niebezpiecznym przejściu dla pieszych, na którym zaledwie kilka dni temu zginął 19-latek, powstanie sygnalizacja świetlna. Choć pierwotnie nie było jej w planach, to jak poinformowała nas przedstawicielka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, budowa jest „wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa, którego głos jest ważny, a każdy sygnał dokładnie analizowany”.

Choć informacja o postawieniu sygnalizacji zbiegła się z nieszczęśliwym wypadkiem, do którego doszło w ostatni czwartek, kiedy to autobus potrącił 19-latka, to decyzję o poprawieniu bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na drodze krajowej nr 36 w pobliżu Castoramy GDDKiA podjęła już nieco wcześniej. Przedstawicielka wrocławskiego oddziału Dyrekcji nie kryje, że wpływ na to miały głosy mieszkańców, między innymi pobliskich Miroszowic.

– Chcielibyśmy rozszerzyć zakres prac w obrębie przebudowywanego skrzyżowania (GDDKiA aktualnie modernizuje i stawia sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 36 i 3, które znajduje się w pobliżu – przyp. red.), dodatkowo o budowę sygnalizacji świetlnej na przedmiotowym przejściu dla pieszych – przyznaje Magdalena Szumiata, rzeczniczka prasowa wrocławskiego oddziału GDDKiA.

Jeśli uda się to zrobić, to obie inwestycje zakończą się jednocześnie, czyli w trzecim kwartale tego roku (prawdopodobnie w sierpniu).

– Najważniejsze jest to, że będzie bezpiecznie. Cieszę się, że udało się załatwić tę sprawę. Smuci mnie jednak to, że już po podjęciu decyzji o budowie świateł, na tym przejściu doszło do tragicznego wypadku – mówi Juliusz Pająk, mieszkaniec Miroszowic, który zabiegał o poprawę bezpieczeństwa pieszych w tym miejscu. – Tam niestety jest ciemno. Piesi są mało widoczni. Nic dziwnego, że kierowca nie zauważył tego chłopaka – dodaje, przypominając, że mieszkańcy Miroszowic boją się korzystać z tych pasów, a tym bardziej puszczać tamtędy do szkoły swoje dzieci.

W pierwotnym projekcie przebudowy skrzyżowania dróg krajowych nr 3 i 36 nie uwzględniono ani dodatkowego oświetlenia czy sygnalizacji świetlnej na istniejącym przejściu dla pieszych, ani budowy nowego. Mimo że korzystają z niego codziennie zarówno starsi i młodsi mieszkańcy Miroszowic, jak i pracownicy pobliskiej stacji paliw i hotelu. Jest to bowiem jedyna droga do Lubina. Pisaliśmy o tej sprawie TUTAJ.

– Przejście dla pieszych objęte jest terenem budowy, ale nie uwzględniono go w projekcie – wyjaśnia Juliusz Pająk, który zauważył ten fakt. – Wysłałem więc pismo do GDDKiA oraz do wójta – dodaje.

Początkowo na pisma i apele Dyrekcja odpowiedziała, że po zakończeniu przebudowy skrzyżowania przeprowadzi obserwacje natężenia ruchu i rozważy możliwość montażu świateł dopiero wtedy, kiedy zagrożenie jeszcze bardziej wzrośnie. Ostatecznie jednak – jak widać – zmieniła zdanie i zdecydowała się wybudować na niebezpiecznym przejściu sygnalizację świetlną.

– Tymczasem apelujemy do kierowców o przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz tymczasowej organizacji ruchu – dodaje Magdalena Szumiata.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
SmalKris
SmalKris
11 miesięcy 3 dni temu

Panie Kubów może jeszcze jakieś skrzyżowanie Pan naprawi w Lubinie np to koło Tesco, czy Pan zaczyna prace aktywnego posła tylko wtedy jak ktoś zginie !!!! Tam na tym spoczniku miedzy ulicami nie mieści się człowiek z wózkiem. Droga należy do GDDiA …..

Lubię Lubin
Lubię Lubin
11 miesięcy 4 dni temu
Tam nie powinno być świateł, tylko duże rondo. Pozwoliłoby to na zmniejszenie prędkości na wylocie z Lubina, jak również płynne włączanie się do ruchu pojazdom jadącym z Legnicy itd. To co się dzieje na tzw budowie S3 w kierunku Polkowic to temat dla Prokuratury. Najpierw niszczy się drogę, która już była, która mogłaby być tymczasową drogą utrzymywaną tak długo, jak to tylko możliwe. W zamian robią coś, co jest partactwem drogowym oraz pułapką dla kierowców. Odcinek Lubin – Polkowice jest kluczowy ze względu na dojazdy ludzi do pracy. Powinien być budowany szybko by odciążyć ruch z dróg gminnych, które są… Czytaj więcej »
Luzak
Luzak
11 miesięcy 4 dni temu

Nie podniecajcie się tak pisiaki. Kubów nie robi łaski, że wstawił się za swoim miastem. W końcu to stąd wszedł do Sejmu.

Sołtys Niemstowa
Sołtys Niemstowa
11 miesięcy 5 dni temu
Po pierwsze kto o zdrowych zmysłach rozpoczyna remont skrzyżowania w listopadzie i później robiona jest zimowa przerwa i całe skrzyżowanie stoi zamknięte i teraz co chwilę dochodzi do wypadku przy zjeździe do Miroszowic. Taki remont powinien zacząć się na wiosnę i być zrobiony w ekspresowy tępię a nie tak jak u nas będzie trwał prawie rok to są kpiny!!! Ale są mądrzy ludzie którzy biorą grube pieniądze za takie planowanie remontów. Dodatkowo uważam że koło Castoramie powinno być wybudowane duże rondo jest miejsce i było by dużo bezpieczniej na żółtym świetle nie jedna ciężarówka będzie przejeżdżać. A S3 szybko nie… Czytaj więcej »
Kier
Kier
11 miesięcy 5 dni temu

A to już u nas normalka ” Jak stodoła płonie to studnię kopią” w tym akurat przypadku to już spłonęła.

FCMU
FCMU
11 miesięcy 5 dni temu

Jaki tam poseł ?, jaki tam wójt ? napisałem ostatnio, że spokojnie będą światła albo kładka tylko trzeba poczekać żeby ktoś zginął. No i mamy. Tak to już jest w naszym kraju.

Nowa82
Nowa82
11 miesięcy 5 dni temu

POSEŁ KUBÓW BRAWO. TO TYLKO JEGO ZASŁUGA.

alibabka
alibabka
11 miesięcy 5 dni temu

Dlaczego na tym portalu, który jest z naszych pieniędzy, nie można dowiedzieć się, że dopiero po zaangażowaniu się w całą sprawę posła Krzysztofa Kubowa i wójta gminy Lubin Tadeusza Kielana oraz próśb wielu mieszkańców Miroszowic, Generalna Dyrekcja zmieniła swoją decyzję…?

gosc
gosc
11 miesięcy 5 dni temu

bo wojt obudzil sie dopiero jak do akcji przystapili mieszkancy i posel, gdyby nie jednoznaczne poparcie i zaangazowanie posla nic by nie zrobili, wroclaw mial to gdzies oni maja projekt i nic wiecej ich nie interesowalo

hehehe
hehehe
11 miesięcy 5 dni temu

Szkoda tylko że przez czyjąś indolencję i niekompetencję ludzie tracą życie.
Gdyby taka sytuacja miała miejsce w Stanach prawnicy wiedzieli by co z tym zrobić.

pić na wodę
pić na wodę
11 miesięcy 5 dni temu

Buła ty pokaż co powstało na tym odrolnionym gruncie, konkret proszę a nie pijesz „polityczną pianę” robiąc kampanię. Strefa duży przemysł to aktualnie rzecz najważniejsza ale i najtrudniejsza do wykonania jak widać! Chęci? Tym jest całe piekło wytapetowane!

Rocky
Rocky
11 miesięcy 5 dni temu

Noooo ,,,diabełki od posła się uaktywnili..

gość
gość
11 miesięcy 5 dni temu

Dzwoniłem do GDDKiA i powiedziałem aby ruszyli 4 litery od stołka i zobaczyli co się dzieje w pobliżu Castoramy i drodze Lubin-Polkowice. Powiedziałem im że sprawą powinien zająć się PROKURATOR

Albinos
Albinos
11 miesięcy 5 dni temu

Nasz pan prezydent bierze przykład z prezydenta wrocławia? Tam też KOD i PO chyba robią co chcą? Dziś jakaś akcja Kodu u nas w mieście pod Srebrna Promenadą o 14ej. Już widzę te tłumy!!!

olo
olo
11 miesięcy 5 dni temu

Skąd informacja o akcji KOD-u ?

Rocky
Rocky
11 miesięcy 5 dni temu

Jasne, teraz to pełno,,,diabełków którzy niby to załatwili..A gdzie byli do tej pory? trzeba było aż śmierci młodego człowieka aby niektórzy przypomnieli sobie że maja obowiązki i zobowiązania, że biorą publiczne pieniądze

buła
buła
11 miesięcy 5 dni temu

Wszystko dzięki zaangażowaniu Posła Krzysztofa Kubów. Podobnie jak odrolnienie terenu pod strefę ekonomiczną i wiele wiele innych…ale o tym oczywiście nie dowiecie się z portalu miasta.
Brawo Panie Kubów !

gosc
gosc
11 miesięcy 5 dni temu

brawo Panie pośle, dzięki, oczywiscie teraz to nawet wojt juz sie chwali ze pisma pisal, gdyby nie posel nic byście nie zrobili

John
John
11 miesięcy 5 dni temu

g…no prawda trzęsą d..mi po wypadku na Polkowice i teraz to będzie jak oni dbają o bezpieczeństwo

cp
cp
11 miesięcy 5 dni temu

To nie ważne czyje były starania. Ważne, że jednak będzie sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych. Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych.

Albinos
Albinos
11 miesięcy 5 dni temu

oczywiście, tylko czemu cwaniaki od RR nie wspomnieli z czyjej inicjatywy? Kampania idzie na całego, szkoda, że brudna.

Centrino
Centrino
11 miesięcy 5 dni temu

Czy ja dobrze zrozumiałem?? Inwestycja ma zostać oddana w 3 kwartale tego roku?? Czyli jedno skrzyżowanie zamknięte na rok czasu (jak nie dłużej bo nie pamiętam kiedy za nie się wzięli) ?? No kpina jakaś!!!

pc
pc
11 miesięcy 5 dni temu

Młody chłopak stracił życie żeby światła wstawili.

Albinos
Albinos
11 miesięcy 5 dni temu

Oczywiście zupełnie przypadkiem nie wspominacie kto się wstawił w tej sprawie w ministerstwie i dzięki komu Gddik zmieniło zdanie. Podobnie jak z „biegiem żołnierzy wyklętych”, zupełnie przypadkowo nie wspomnieliście o patronacie Krzysztofa Kubowa. mam nadzieję, że za takie zachowanie zostaniecie w końcu ukarani podczas wyborów…

Rumcajs_Księgienice
Rumcajs_Księgienice
11 miesięcy 5 dni temu

Można tak jak poseł Kubów albo można jak RR zapraszać kodziarza Głąba z gąsienicami.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy 5 dni temu

Musiała sie stać tragedia by postawili wkońcu światła.. Co za Żenada masakra jakaś

Miroszowice
Miroszowice
11 miesięcy 5 dni temu

Chciałbym tylko zaznaczyć, że miasto nie ma żadnego udziału w tej inwestycji. W sprawę zaangażował się lubinski poseł, Krzysztof Kubów, dzięki którego interwencji GDDKiA rozpatrzyla sprawę i zaplanowała budowę sygnalizacji w tym miejscu. Dziękujemy Panie Pośle.

Stalowy Bronek
Stalowy Bronek
11 miesięcy 5 dni temu
Magdalena Szumiata apeluje do kierowcow o przestrzeganie przepisow . No to jest jakies smieszne . W Polsce to juz taka tradycja . Cos jest poprawiane – naprawiane , ale najpierw musi stac sie tragedia . Czy osoba odpowiedzialna za to przejscie juz na poczatku nie brala pod uwage ze tam beda przechodzic dzieci ? . Taka ruchliwa droga , dzieci , i przejscie bez swiatel . Ale zawsze winni sa kierowcy . Szkoda mlodego czlowieka i szkoda gornikow ktorzy zgineli kilka dni temu w wypadku . Tu swiatla , tam uskok , i cztery osoby poszly na tamten swiat .
wpDiscuz