IO: Natalia Czerwonka dziewiąta na 1500 metrów

Natalia Czerwonka zajęła dziewiąte miejsce w biegu na 1500 metrów kobiet podczas XXIII Igrzyskach Olimpijskich Pjingczang 2018. Panczenistka Zagłębia Lubin uzyskała czas 1:57.85.

– Mam niedosyt, bo liczyłam na wynik w granicach 1.56. Dawałby mi on bardzo wysokie miejsce. Chciałam, żeby to był mój bieg życia, w najgorszym wypadku bieg sezonu. Powinnam przejechać ten dystans trochę szybciej. W Erfurcie, gdzie jest wolniejszy lód, miałam lepszy rezultat. Zabrakło mi chyba tej końcówki i trochę szczęścia w losowaniu toru. Ten ostatni wiraż był dla mnie bardzo ciężki. Rywalka miała – jak my to mówimy – bliżej do domu, bo kończyła wyścig małym torem – skomentowała Natalia Czerwonka.

Holenderka Ireen Wust zdobyła czwarty z rzędu złoty medal olimpijski i drugi na tym dystansie. Druga była Japonka Miho Takagi, a trzecia kolejna z Holenderek Marrit Leenstra.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Robert
Robert
11 miesięcy 3 dni temu
Mamy dwie reprezentantki na Igrzyskach. Obie absolwentki Zespołu Szkół Sportowych, które uczęszczały do klas sportowych. Można powiedzieć rozwiązał się worek z olimpijkami w naszym mieście. Można ale worek już niestety związany czeka na wyniesienie na śmietnik. Szkoła Sportowa w pełzającej likwidacji. Naborów do klas sportowych już od 3 lat nie ma. Skończyło się szkolenie na poziomie przyszłych olimpijczyków. Jedynie można zaprowadzić dzieci na szkółkę, która je przygotuję do poruszania się po zamarzniętej wodzie. W mniejszym mieście niż Lubin wybudowano halę z torem łyżwiarskim. Lubińskie lodowisko ma standardy lat 80-tych. Mamy jednego Kubota i piękne korty pod dachem, drużyny piłki ręcznej,… Czytaj więcej »
wpDiscuz