Geometryczne wyzwania

W Szkole Podstawowej nr 8 w Lubinie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Matematyczny, w tym roku pod hasłem „Geometryczne wyzwania”.

Na konkurs przybyły dwuosobowe drużyny z dziewięciu szkół podstawowych z naszego miasta wraz z opiekunami. Młodzi matematycy musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami z geometrii. Wymagały one nie tylko wiedzy, ale również pomysłowości i sprytu. Uczestnicy konkursu mogli również zobaczyć, jak Kaczor Donald dowiedział się, że geometria jest wykorzystywana podczas gry w bilard.

Prezentacje multimedialne wykonane przez uczniów ósemki pozwoliły uzmysłowić wszystkim, że w naszym otoczeniu jest wiele figur geometrycznych. Podczas przerwy wszyscy mogli posilić się słodkim poczęstunkiem.

Rozdanie nagród poprzedził film pokazujący geometrię w przyrodzie.

Rozegrane różnorodne konkurencje pozwoliły wyłonić zwycięzców. I miejsce zajęła Społeczna Szkoła Podstawowa, II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9, III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę i pamiątkowy dyplom. Również opiekunowie drużyn odebrali podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Sponsorami nagród byli: Szkoła Podstawowa nr 8, rada rodziców oraz Helios.

Konkurs odbył się w ramach Międzyprzedmiotowego Projektu Edukacyjnego pod hasłem „Z geometrią przez świat” realizowanego pod kierunkiem Anny Krupskiej i Ilony Pałuchy.

AUTOR i FOT. Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Geometryczne wyzwania"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Karol szczeciński
Gość
Karol szczeciński
5 miesięcy 8 dni temu

byli tam moi koledzy ze szkoły sp9 jest moc

wpDiscuz