Duży sukces sportowy uczennicy ZSI w Lubinie

62

6 osób i 5 medali! Taki rezultat uzyskali wojownicy karate goju ryu podczas XXV Mistrzostwach Ziemi Legnickiej w Karate WKF. Spośród wszystkich trofeów, uczennica ZSI Zuzanna Hałys jako jedyna zajęła 1 miejsce w fantomie do 7 lat dziewcząt, a jej młodszy 6-letni brat Szymon Hałys, 3 miejsce w fantomie chłopców.

20161029_172833

Szymon był najmłodszy w tej kategorii, bo rywalizował z 8 i 9-latkami. – Sukces jest duży, tym bardziej, że zawody były rangi regionalnej, bo brali w niej udział wojownicy z Wrocławia czy Prudnika, a także ekipa z Czech – komentuje Zbigniew Dziubek Sensei karate goju ryu w Lubinie. W każdej konkurencji była spora obsada, a w sumie 270 osób.

Po kilkuletniej przerwie w zawodach wystartował w kategorii junior, brązowy medalista Mistrzostw Polski w kumite Sebastian Sznajdrowicz, który w Legnicy zajął 1 miejsce w kumite Juniorów + 70 kg. Startujący także Bartosz Gabryś, tym razem wywalczył 2 miejsce w kumite rocznik 2002 oraz również  2 miejsce zdobył Olaf Świca w kumite rocznika 2003.