Derby dla Ziemi Lubińskiej Czerniec

51

W derbowym starciu III ligi kobiet, piłkarki nożne LUKS Ziemi Lubińskiej Czerniec pokonały AZS III Wrocław 4:2. Już w pierwszej połowie ekipa Janusza Przybyło udowodniła, że rywalki nie będą miały w tym spotkaniu łatwo.

Zawodniczki z Lubina były do spotkania bardzo bojowo nastawione zwłaszcza, że w głowach miały jeszcze jesienną wysoką porażkę z ta ekipą. W zespole AZS-u Wrocław wystąpiło kilka piłkarek, które na co dzień reprezentują zespół w drugiej lidze. Pierwsze 45. minut to znakomita ofensywa LUKS Ziemi Lubińskiej Czerniec. Już w 8. minucie w zamieszaniu podbramkowym, Paulina Dul otworzyła wynik meczu. Ta sama zawodniczka w 17. minucie podwyższyła prowadzenie gospodyń na 2:0. Podopieczne Janusza Przybyło grały bardzo mądrze w defensywie i ich przeciwniczki bardzo rzadko miały sytuacje strzeleckie. W 30. minucie Amelia Parzyńska podwyższyła na 3:0, a dziesięć minut później Anna Polewczyk na 4:0. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. W drugiej połowie rywalki zdobyły dwie bramki, jedną z akcji, a drugą z rzutu karnego.

III liga kobiet grupa dolnośląska
LUKS Ziemia Lubińska Czerniec – AZS III Wrocław 4:2 (4:0)

Bramki: 1:0 Paulina Dul 8’, 2:0 Paulina Dul 17’, 3:0 Amelia Parzyńska 30’, 4:0 Anna Polewczyk 40’, 4:1 47’, 4:2 (k) 60’.

Skład LUKS Ziemia Lubińska Czerniec: Agnieszka Woźniak – Paulina Kruk, Katarzyna Pękala, Nikola Wiśniewska, Wiktoria Kocińska – Oliwia Klimek (58’ Kalina Pleban), Katarzyna Bosacka, Kinga Koronkiewicz, Amelia Parzyńska (60’ Monika Marczuk) – Paulina Dul, Anna Polewczyk.