Decoupage w Dziewinie

Sztuki ozdabiania przedmiotów uczyli się podczas warsztatów mieszkańcy Dziewina. Organizatorem przedsięwzięcia było niedawno powołane Koło Gospodyń Wiejskich, sołtys wsi Andrzej Sajak oraz rada sołecka. Zajęcia prowadziła Barbara Kaleńczuk, uzdolniona artystycznie mieszkanka Dziewina.

W Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej, który jednocześnie pełni w Dziewinie funkcję świetlicy, odbyło się uroczyste podsumowanie decoupage’owego projektu.

W trakcie spotkania można było podziwiać prace wykonane przez mieszkańców. Inicjatorce przedsięwzięcia oraz instruktorce prowadzącej zająca, Barbarze Kaleńczuk szczególne podziękowania złożył sołtys Dziewina Andrzej Sajak, który był wdzięczny za zaangażowanie, twórcze podejście i chęci kontynuowania działań z tym związanych.

Natomiast burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła wspólnie z dyrektorem departamentu rozwoju w ścinawskim urzędzie Dariuszem Stasiakiem uznali, że takie warsztaty można realizować także w innych wsiach, a przedmioty wykonane techniką decoupage mogą stać się śmiało lokalnym produktem i kolejnym symbolem Dziewina oraz gminy.

Decoupage to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię typu drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika, wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej.

Natomiast decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany. Decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper” co oznacza wycinać.

Źródło: ścinawa.pl

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz