Bezpieczni podczas ferii

4

W zeszły piątek był ostatni dzień szkoły, a dzisiaj (poniedziałek 28 stycznia) zaczęły się wymarzone ferie. Teraz, przez dwa tygodnie młodzi lubinianie będą odpoczywać i zbierać siły na kolejny semestr. Aby każdy ten czas spędził bezpiecznie, lubińscy policjanci przygotowali mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Podczas wizyt w szkołach były rozmowy o prawidłowych zasadach w ruchu drogowym, podczas zabaw na śniegu czy na lodowisku. Ze starszą grupą wiekową, funkcjonariusze rozmawiali także o zagrożeniach w sieci i środkach odurzających. Dla maluchów duża atrakcja –Komisarz Lew rozdawał dzieciom kamizelki odblaskowe.

Lubińscy policjanci przed feriami zimowymi spotykali się z dziećmi w szkołach. Poruszali tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Z młodszymi dziećmi rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze, podczas zabaw zimowych i kontaktach z osobami obcymi. Z młodzieżą dodatkowo funkcjonariusze omawiali zagrożenia związane z cyberprzestępczością i konsekwencjach prawnych zażywania środków odurzających.

Podczas spotkania aby dzieci były widoczne i bezpieczne na drodze, policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe, które zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu Fundacji KGHM Polska Miedź.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość