Akcja Lato: Wspinaczka, strzelectwo i łucznictwo

Zajęcia na ściance wspinaczkowej przygotowane w ramach Akcji Lato 2018 dla dzieci i młodzieży z Lubina i okolic ponownie wzbudziły duże zainteresowanie. Trening na parkiecie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 14 okazał się wielką frajdą dla wszystkich zgromadzonych.

Przed główną atrakcją stu młodych sportowców miało okazję podszkolić się z pierwszej pomocy. Ratownik przeprowadził pokaz na fantomie rozmiarów dorosłego człowieka. Przed próbami samego wspinania odbyła się rozgrzewką, następnie został przeprowadzony krótki instruktaż.

Na imprezie pojawiły się zarówno dzieci w wieku szkolnym jak i dużo młodsze chodzące jeszcze do przedszkola. Dziesięciometrowa ściana nie dla wszystkich była przeszkodą nie do pokonania. Dzieci wspinające się po raz pierwszy szybko łapały zasady wdrapywania po ściance te, które miały już doświadczenie w tej dyscyplinie wspinały się na samą górę w kilkadziesiąt sekund. Dodatkowo można było podszkolić się z łucznictwa jak również postrzelać z broni krótkiej prawdziwą amunicją.

Zajęcia przeprowadzili instruktorzy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Miedziani”. Już w czwartek 12 lipca o godz. 11.00  organizator sportowych wakacji zaprasza na stadion RCS do udziału w RCS CUP 2018, czyli Turnieju Piłki Nożnej. Wstęp jest bezpłatny.

Fot. RCS Lubin

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz