Stu krwiodawców na 100-lecie niepodległości

Krwiodawcy z Klubu Honorowych Dawców Krwi „Serce Górnika” w najbliższy piątek, 9 listopada, organizują zbiórkę krwi, by uczcić 100-lecie niepodległej Polski. – Wspaniale by było, gdyby na 100-lecie odzyskania niepodległości, zgłosiło się do nas stu honorowych dawców krwi. Myślę, że jest to osiągalne – mówi Zbigniew Młotek, prezes HDK „Serce Górnika”.

Już w tym tygodniu 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Krwiodawcy z Klubu Honorowych Dawców Krwi „Serce Górnika” postanowili ją uczcić na swój sposób – organizując akcję.

Zbiórka odbędzie się w punkcie krwiodawstwa, przy ul. Bema.

– To jednodniowa akcja. Odbędzie się w piątek, 9 listopada – zapowiada Zbigniew Młotek.

Krew można oddawać od godziny 7 do 16.30.

– Zebranie 100 litrów krwi w jeden dzień jest raczej niewykonalne – śmieje się prezes HDK „Serce Górnika”. – Ale liczymy, że zgłosi się do nas 100 osób i uda nam się zebrać 100 donacji. Donacja to jednorazowe oddanie 450 ml krwi. Sądzę, że jest to możliwe – wyjaśnia.

Każdy, kto odda krew w ramach akcji, może liczyć na upominek. – Jak zwykle mamy mnóstwo gadżetów dla dawców. Są nawet flagi od prezydenta RP czy śpiewniki – zdradza Młotek.

Jak przypominają członkowie klubu, pobieranie krwi nie boli i trwa około pół godziny. Zapraszają wszystkie pełnoletnie i zdrowie osoby do punktu przy ul. Bema.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz