Zwycięstwo Zagłębia nad Górnikiem Łęczna

26

W przedostatnim meczu Lotto Ekstraklasy w Grupie Spadkowej, podopieczni Piotra Stokowca po ładnym meczu pokonali w Lublinie 3:1 zespół Franciszka Smudy. Dla naszej ekipy bramki zdobywali Jakub Tosik, Adam Buksa i w 94. minucie Jarosław Kubicki.

Spotkanie bardzo dobrze zaczęła ekipa Franciszka Smudy. Już w 8. minucie zespół Łęcznej mógł prowadzić. Javi Hernandes wykonywał stały fragment gry. Futbolówka uderzyła prosto w poprzeczkę. Dobitki nie wykorzystał Bartosz Śpiączka. W 13. minucie spotkania pędzący Kamil Mazek pilnowany przez jednego z zawodników Górnika nagle runął na murawę w polu karnym. Sędzia Tomasz Kwiatkowski nie dopatrzył się tam faulu. W 16. minucie meczu Gérson Guimaraes zagraniem piętą pokonał Martina Polacka. Miedziowi długo czekali na swoją szansę, którą wykorzystali w 40. minucie. Szybką akcję Zagłębia zakończył Jakub Tosik celnym uderzeniem na bramkę Wojciecha Małeckiego.

Dwie minuty później podopieczni Piotra Stokowca mogli schodzić do szatni z wynikiem 2:1. Wspaniałą akcję sam na sam zaprzepaścił jednak Mazek. Druga część spotkania w wykonaniu gości wyglądała zdecydowanie lepiej. Więcej sytuacji do osiągnięcia prowadzenia i procent posiadania piłki było również po stronie gości. Miedziowi długo nie potrafili udokumentować dobrej  gry zdobyciem gola. Zrobili to dopiero po niewykorzystanym rzucie karnym Arkadiusza Woźniaka, kiedy to obroniona piłka przez Małeckiego trafiła do Buksy, a ten dał Zagłębiu prowadzenie 2:1. Ekipę Franciszka Smudy dobił w 94. minucie Jarosław Kubicki.