Zielone zajęcia w lubińskiej szkole

2081

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 im. Czesława Niemena zamienili zwykłe lekcje na promocję ekologii. W ramach akcji w każdym miesiącu będą wybierać jeden kolor i na jego podstawie tworzyć prace i uczyć się, jak dbać o planetę.

W szkole rozpoczęła się ekologiczna akcja „Dni Projektowe”. Pierwszy dzień był poświęcony planecie, w kolorze zielonym.

– Każdy miesiąc będzie poświęcony jednemu kolorowi. Dziś to zielony, a lekcje przebiegają w innej formie. Tworzymy różne projekty z myślą o naturze i malujemy je na zielono. Chcemy zachęcić naszych uczniów do świadomego oddziaływania na środowisko – wyjaśnia Wiesław Bartoszewicz, dyr. SP nr 12.

Na stworzonych plakatach pojawiły się rysunki prezentujące pomysły, jak dbać o naszą planetę. Dzieci wiedzą, że mniej spalin to czystsze powietrze, więc lepiej podróżować autobusem, gdzie mieści się więcej osób. Warto również segregować śmieci i nie wyrzucać ich do lasów.

– Świadomość na temat ekologii wzrasta wśród młodych ludzi, a z każdą taką akcją jest jeszcze lepiej. Starsze dzieci są już świadome, że jest to zagrożenie, które będzie ich dotyczyło. Rozmawiamy o tym i widzimy coraz większą aktywność uczniów w szkole, ale i w domu. Dzieci nakłaniają rodziców do dbania o środowisko – dodaje Bartoszewicz.

Uczniowie połączyli się także z całą Europą i utworzyli z zielonych liter napis „Be Eko”. Później udali się na sprzątanie okolic szkoły.

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY